Už nějakou dobu se proslýchá, že společnost Xiaomi pracuje na tabletech Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro. O chystaných tabletech tipaři spekulovali už loni a vyhlíželi jejich brzké uvedení. Ovšem Xiaomi tablety loni nepředstavila, takže zhruba před měsícem na síť vypluly nové spekulace o tom, že tablety dorazí letos. Přesný termín tipaři neuváděli, zato odhadovali některé z jejich specifikací.

Odhadované specifikace Xiaomi Pad 6

Nyní jsou k dispozici další informace o chystaných tabletech Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro a opět se o ně postarali tipaři. Tentokrát je má na svědomí mám dobře známý Digital Chat Station. Předpokládá, že standardní verzi tabletu pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Pokud se tipař nemýlí, Pad 6 se tak stane prvním tabletem s tímto prémiovým čipsetem. Jestli mu to poskytne nějaké výhody pro vysoké prodeje ale ukáže až čas. Každopádně bude zatím nejvýkonnějším tabletem společnosti Xiaomi.

Kromě toho má prý tablet Pad 6 LCD displej s rozlišením 2,8K a velkou užitnou plochou. Tipař dále také tvrdí, že chystaný tablet má modul hlavního fotoaparátu, který je designově podobný tomu, jaký mají i vlajkové telefony Xiaomi 13. Ovšem podrobnosti o rozlišení senzoru, nebo senzorů, neuvádí.

Dále víme i to, že Xiaomi Pad 6 podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Bohužel ale neznáme kapacitu jeho baterie. Spekuluje se i o paměťové konfiguraci s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště, obnovovací frekvenci displeje 120 Hz a operačním systému Android 13 s nadstavbou MIUI 14. Nu a kdy by mohlo dojít na uvedení nových tabletů? Podle tipařů už v příštím měsíci, a to společně s vlajkovým telefonem Xiaomi 13 Ultra. Jeho představovačka je prý naplánovaná na 17. dubna/apríla. Samozřejmě se ale bavíme o uvedení na čínský trh. Na globální trhy se telefon zřejmě dostane až v květnu/máji. U tabletů se tipaři domnívají, že standardní model se na globální trhy také dostane později, ale model Pad 6 Pro bude exkluzivní pro Čínu.