Znovu připomínat, že vlajkové telefony Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro jsou už nějakou dobu na trhu, by bylo nošením dříví do lesa. Ví to snad každý fanoušek mobilních technologií a s jistotou také ví, že stále čekáme na uvedení nejvyššího modelu z této série. Ano, mluvíme o Xiaomi 13 Ultra, o kterém se tipaři na sítích rozepisují už několik měsíců. Známe některé z hlavních parametrů tohoto stroje a víme snad vše o jeho foto výbavě. A víme také to, že dorazí i na globální trhy. Stále jsme ale neznali termín oficiálního představení.

Samozřejmě tipaři už na začátku roku avizovali, že Xiaomi 13 Ultra bude debutovat v dubnu/apríli. Ale šlo jen o odhady a spekulace. Nyní to vypadá, že jsme se poněkud přiblížili konkrétnímu termínu představení. Na stránkách Xiaomiui se totiž objevila upoutávka, která vypadá celkem oficiálně a údajně pochází z čínského Weibo. Podle tohoto teaseru proběhne představovačka na čínském trhu 17. dubna v 19 hodin tamního času. Nicméně jiní tipaři si myslí, že představovačka proběhne až v květnu/máji. Ovšem to by mohlo jít o oficiální prezentaci na globálních trzích.

Hlavní specifikace modelu Xiaomi 13 Ultra

Ať už to s uvedením dopadne jak chce, pojďme si shrnout hlavní specifikace tohoto prémiového telefonu. Hlavním tahákem je jednoznačně foto výbava. Zadní fotoaparát má mít 1 palcový snímač Sony IMX989 s rozlišením 50 MPix, periskopický snímač neznámého rozlišení a další dva senzory. Optika pochází z dílen Leica a stejná firma zřejmě dodá i složité algoritmy pro zlepšení kvality obrazu a vylepšení redukce šumu. Mezi dalšími má být i algoritmus pro více snímkovou syntézu a algoritmus proti falešným barvám. Neměl by prý chybět ani snímač pro vyvážení bílé.

Kromě skvělého fotoaparátu můžeme očekávat i displej, který je prý typu E6 Super AMOLED se zakřivenými hranami. Počítáme i s procesorem Snapdragon 8 Gen2 s 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Samozřejmě operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14. Pokud je tedy termín představení pravdivý, další podrobnosti o Xiaomi 13 Ultra očekáváme už brzy, a to z oficiálních zdrojů.