Samsung Galaxy S24 bude uveden na trh za necelý rok. A zvěsti o jeho vlastnostech jsou již dostupné na internetu. Podle portálu SamLover se telefon bude pyšnit ještě lepším displejem než předchozí generace. Bude totiž mít obnovovací frekvenci 144 Hz. Ačkoli web necituje žádné neoficiální zdroje ani neuvádí žádné konkrétní podrobnosti, zvěst je důvěryhodná a představuje přirozenou evoluci 120 Hz displeje. Ten Samsung používá u svých špičkových smartphonů již několik let.

SAMSUNG GALAXY S24 PŘIJDE SE SATELITNÍM PŘIPOJENÍM A LEPŠÍM DISPLEJEM

Zatím není jasné, zda bude vyšší obnovovací frekvence dostupná jen u modelu Samsung Galaxy S24 Ultra. Nebo snad bude k dispozici i u levnějších modelů této řady? Pokud však bude přítomna, umožní uživatelům využívat ještě plynulejší animace a rychlejší načítání obrazovky.

Galaxy S24

Tím však zvěsti nekončí, neboť se objevují zprávy, že Samsung Galaxy S24 by mohl mít také funkci satelitního připojení. Tu společnost Apple uvedla na trh s uvedením iPhonu 14 před několika měsíci. Podle šéfa mobilní divize Samsungu nebylo satelitní připojení v letošních modelech k dispozici, protože stále má mnoho omezení. Technologie a infrastruktura by však mohly být připraveny pro uvedení nových Galaxy na trh v příštím roce.

Kromě těchto zajímavých funkcí již víme, že Samsung Galaxy S24 bude na všech trzích používat Snapdragon. Konkrétně zatím neoznámený Snapdragon 8 Gen 3. Tato verze “pro Galaxy” bude o 15 % rychlejší než procesor použitý u Galaxy S23.

Navzdory zvěstem je důležité poznamenat, že tyto vlastnosti zatím nejsou společností Samsung potvrzeny. A měli bychom je brát s rezervou, dokud nedojde k oficiálnímu oznámení. Nicméně vyhlídka na pokročilejší displej a funkci satelitního připojení je velmi zajímavá. A mohla by Samsungu Galaxy S24 opět přihodit další želízka do ohně na trhu vlajkových lodí chytrých telefonů.