Sotva jsme se včera trochu podrobněji podívali na chystanou limitovanou edici OnePlus 11 Jupiter Rock, došlo dnes na její oficiální představení. To potvrdilo unikátní design zadního panelu, který je inspirován planetou naší sluneční soustavy. Jupiter připomíná jak barevnost panelu, tak i jeho struktura.

Zadní panel telefonu OnePlus 11 Jupiter Rock je vyrobený z mikrokrystalické horniny, která má přirozenou texturu a připomíná kus skály. Kromě zajímavého vzhledu je povrch také příjemný na dotek. Výrobce dokonce tvrdí, že “hmatový zážitek” je to, čím zadní panel vyniká. Navíc na povrchu neulpívají otisky prstů, je odolný proti opotřebení a je antibakteriální.

Celkový dojem podobnosti s planetou Jupiter umocňují také zlaté designové prvky, jako je středový rám a okruží kolem hlavního fotoaparátu, které se táhne na hranu zařízení. Efektním doplňkem je i zlatý trn ve tvaru kruhu pro otevření slotu na SIM karty. Ve stejném designovém duchu je vyvedená i prodejní krabice a speciální tapeta Jupiter Rock.

Specifikace edice OnePlus 11 Jupiter Rock

Co se parametrů týče, je model OnePlus 11 Jupiter Rock v podstatě stejný jako klasický telefon OnePlus 11. Takže i zde najdeme procesor Snapdragon 8 Gen2, který ale v tomto případě doplnila jen jediná paměťová verze s 16 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W.

Stejný je i 6,7 palcový AMOLED displej a foto výbava. Přední kamera má tedy rozlišení 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 48 MPix a 32 MPix snímače. Nechybí ani optika a algoritmy společnosti Hasselblad. Jupiter Rock je již nyní na čínském trhu ve stavu předběžných objednávek, prodeje odstartují 3. dubna/apríla. Cena je poměrně překvapivě stejná jako u nejvyšší paměťové verze klasického modelu, tedy 4899 jüanů, což je podle aktuálního přepočtu zhruba 712 dolarů. Zda se telefon dostane i mimo čínský trh výrobce neuvedl.