Pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou, že jsme před necelým týdnem psali o tom, že OnePlus chystá novou edici svého vlajkového telefonu OnePlus 11. V té době vyšla na čínském Weibo první upoutávka na tuto novinku. Odkazovala také na to, že tato edice dostane nový design zadního panelu. Inspiraci designéři čerpali ve vesmíru, a to konkrétně u planety Jupiter.

Podle marketingového sloganu prý zadní panel bude vyrobený z neobvyklých materiálů se skvělým řemeslným opracováním. Tipaři ihned začali spekulovat, že výrobce použije nějaký “vesmírný” materiál. Jiní naopak tvrdili, že záda modelu OnePlus 11 budou ze speciálně opracovaného mramoru, protože barevností připomíná povrch Jupiteru.

OnePlus 11 Jupiter Rock Edition bude skutečně unikátní

Jak to nakonec ale bude se dozvíme už zítra, protože OnePlus sdílí na čínské síti další upoutávky, které nás zvou na oficiální představení telefonu OnePlus 11 Jupiter Rock Edition. Kromě toho se můžeme dozvědět, že na zadní panel telefonu výrobce použil 3D mikrokrystalickou horninu, která zatím nebyla u chytrých telefonů nikdy použitá. Proto bude tato edice limitovaná a každý telefon má být originál. Barevností zadní panel skutečně evokuje povrch Jupiteru.

Vzhledem k tomu, že manipulace s mikrokrystalickou horninou je poněkud problematická, je při jejím opracování použit zcela nový proces. Celý proces sestává z devíti dílčích postupů, včetně procesu pro přirozenou zrnitost povrchu. Díky tomu finálně opracovaný materiál splňuje veškeré požadavky pro použití u mobilního telefonu. Zároveň tento proces zajistí originalitu a jedinečnost každého kusu zadního panelu. Zadní panel telefonů z edice Jupiter Rock je sice originální, ale všechny specifikace jsou stejné jako u klasického modelu OnePlus 11. A zítra se dozvíme i to, jak výrobce nastavil cenu těchto unikátních kusů.