Pokud si potrpíte na značku Xiaomi, případně Redmi, ale zároveň chcete velmi levný telefon se základními specifikacemi, můžete sáhnout po modelech řady Redmi A. Tato série vznikla loni a jako první šel na trh telefon Redmi A1. Už nějakou dobu se ale mluví o tom, že letos na trh dorazí telefony Redmi A2 a Redmi A2 Plus a jejich uvedení bude globální. A to se také stalo. Ovšem bez nějakých větších upozornění ze strany výrobce. Oba telefony jen v tichosti zalinkoval na webové stránky Mi.com. Proto se dnes podíváme na jejich specifikace. Ceny na stránkách zatím zveřejněny nejsou, ale jistě budou velmi nízké.

Parametry telefonů Redmi A2 a A2 Plus

Asi úplně jednoduše by se dalo říct, že telefony Redmi A2 a A2 Plus jsou si velmi podobné a snad jediným rozdílem mezi nimi je snímač otisků prstů, který má model A2 Plus na zadním panelu. Oba telefony tedy mají 6,52 palcový IPS LCD displej s rozlišením 1600 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední 5 MPix kameru.

Na postu procesoru najdeme v obou případech čipset z dílen MediaTek, a to Helio G36. Doplnily jej 2 GB a nebo 3 GB operační paměti a 32 GB operační paměti, kterou lze dále rozšířit až na 1 TB. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen 10 W nabíjení. Nabití akumulátoru bude tedy trvat poměrně dlouhou dobu. Navíc nabíjení probíhá přes port microUSB. Operačním systémem je Android 12 Go Edition. Je tedy jasné, že telefony řady Redmi A2 nemají podporu 5G sítí, ale zato mají 3,5 mm audio jack.

Nesmíme zapomenout ani na foto výbavu telefonů, která je také velmi skromná a v obou případech stejná. Hlavní fotoaparát leží v malém obdélníkovém modulu se zaoblenými rohy a uvnitř jsou dvě okruží pro dva snímače. První z nich má rozlišení 8 MPix a druhý senzor QVGA je tu pouze do počtu jako doplňkový snímač. V modulu najdeme i LED blesk. Telefony Redmi A2 a A2 Plus mají rozměr 164,9 × 76,75 × 9,09 mm při hmotnosti 192 gramy. Na trh jdou v barvě světle modré, světle zelené a černé.