Společnost Oppo svižně naplula do segmentu skládacích telefonů se svým prvním skládacím strojem Find N v roce 2021. Velice rychle se na tomto trhu zorientovala, vystihla to, po čem uživatelé skládacích telefonů volají a rok na to vydala jeho druhou generaci. Společně s ní přišel na svět i véčkový model Find N2 Flip, který na začátku letošního roku dorazil i na globální trhy. Je tedy nasnadě, že se tipaři už pomalu začínají zajímat o chystaný model Oppo Find N3. Tento telefon by měl debutovat letos a je víc než jisté, že výrobce pro něj chystá další vylepšení, která zajistí výraznou konkurenci společnosti Samsung a jejich řadě Galaxy Z Fold. Pokud se tedy Find N3 dostane i na globální trhy.

Nové zvěsti o modelu Oppo Find N3

Samozřejmě na příchod skládacího telefonu je ještě dost času, takže první informace nám nabízejí tipaři. Tím nejagilnějším je starý známý Digital Chat Station, který na Weibo zveřejnil první podrobnosti o specifikacích hlavního fotoaparátu tohoto stroje.

Podle tipaře má skládací telefon Oppo Find N3 hlavní fotoaparát se třemi senzory. Všechny tři prý mají rozlišení 50 MPix a jde o snímače Sony IMX890. Každý z nich má ale jinou funkci. Pokud vám tato sestava připadá povědomá, máte pravdu. Podobně koncipovaný hlavní fotoaparát má i nedávno uvedený telefon Oppo Find X6 Pro. V trojici najdeme širokoúhlý objektiv a teleobjektiv a také 1 palcový primární senzor Sony IMX989. A právě ten prý Oppo u skládacího telefonu vymění za 50 MPix senzor Sony IMX890.

Kromě zmíněných snímačů hlavní kameru telefonu Oppo Find N3 podpoří i NPU čip MariSilicon X a optika a algoritmy společnosti Hasselblad. V rámci selfie kamery prý můžeme čekat 32 MPix snímač OmniVision OV32C. Další vylepšení najdeme u baterie, která má údajně kapacitu 4800 MPix. Jak rychlé bude nabíjení tipař neuvádí, je ale pravděpodobné, že to bude alespoň 65 W. Spekuluje se i o procesoru Snapdragon 8+ Gen2, který Qualcomm prý představí letos v létě. Tipaři také počítají s tím, že tentokrát půjde skládací model Oppo Find N3 i na globální trhy.