Společnost Motorola se začíná soustředit na telefony střední třídy, které najdeme v jejich produktové řadě Moto G. Jde o oblíbené modely, které se dobře prodávají i na globálních trzích. Důkazem toho je například nedávno globálně uvedený model G53, který už brzy dostane nového sourozence. Jde o model Moto G53s, který také půjde na globální trhy, protože se nyní objevil v databázi Google Play Console. A díky tomu známe i některé z jeho specifikací.

Co prozradila databáze o telefonu Moto G53s?

Z výpisu Google Play Console sice příliš parametrů nevyčteme, ale pojďme se podívat alespoň na ty, které jsou zveřejněny. Především je jasné, že i Moto G53s spadá do střední třídy a patrně půjde o levnější variantu modelu G53. Chystaný telefon podporuje 5G sítě a má interní označení Penang. Výpis dále potvrdil obchodní název telefonu a také to, jaký procesor jej pohání.

Jde o čipset společnosti Qualcomm s označením SM4350 a obchodním názvem Snapdragon 480. Připomeňme, že model G53 dostal Snapdragon 480+. Procesor, který má Moto G53s má dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2,0 GHz a šest jader Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz. Vše doplnila grafika Adreno 619 a modem Snapdragon X51 5G. Takže o podporu 5G sítí ochuzeni nebudeme.

Dále ve výpisu vidíme, že operační paměť má kapacitu 4 GB a operačním systémem je Android 13. Poslední informací, kterou výpis uvádí je rozlišení displeje, které je 1600 × 720 pixelů. Jemnost obrazovky dosáhla na 280 ppi. Je tedy pravděpodobné, že displej je typu LCD. Soudě podle obnovovací frekvence obrazovky modelu G53, která dosáhla na 120 Hz můžeme s lehkým optimizmem počítat se stejnou frekvencí i u chystaného modelu Moto G53s. To ale není nijak potvrzeno. Tipaři dále odhadují, že baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W a počítají i s duálním fotoaparátem. Termín představení zatím neznáme.