Telefony Realme z řady GT Neo jsou poměrně populární, takže není divu, že výrobce tuto sérii pilně rozšiřuje. Minulý měsíc došlo na uvedení modelu GT Neo 5 s 240 W nabíjením a nyní se chystá na scénu model Realme GT Neo 5 SE. Už jsme o něm slyšeli, když prošel testy Geekbench a následně pak i testy Antutu a na přetřes přišly i některé z jeho parametrů. Proto víme například to, že jej pohání zbrusu nový procesor Snapdragon 7+ Gen2. Čekali jsme ale na to, až výrobce potvrdí termín jeho představení. To se již stalo a na čínském Weibo visí pozvánka na představovačku, která proběhne v Číně 3. dubna/apríla ve 14 hodin tamního času.

Co zatím o telefonu Realme GT Neo 5 SE víme

Telefon Realme GT Neo 5 SE se stane druhým modelem s procesorem Snapdragon 7+ Gen2. Tím první je Redmi Note 12 Turbo, který výrobce představí 28. března/marca. A víme také, že nový čipset je šitý na míru telefonům střední třídy a jeho hlavní devizou je to, že má primární jádro Cortex-X2 s taktem 2,91 GHz, což způsobí až 50 % nárůst výkonu ve srovnání s jeho předchůdcem. Solidní výkon Snapdragonu 7+ Gen2 potvrdily i testy Antutu, kde je celkové skóre výkonu srovnatelné s čipsetem Dimensity 9000.

Kromě termínu představení modelu Realme GT Neo 5 SE upoutávka také upozorňuje na design zadního panelu. Výrobce tvrdí, že na povrchu zad použil technologii, které říká “Cyberpunk” a prý jde o technologii budoucnosti. Díky tomu má telefon velmi atraktivní barevnost, kde se střídá několik barev spektra od modré přes zelenou až po růžovou. Tato barevná varianta dostala název “Final Fantasy”. Ve stejné barvě je vyvedený i velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači, které prý mají rozlišení 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix.

Realme GT Neo 5 SE je také velmi štíhlý a v pase má jen 8,95 mm při hmotnosti 193,1 gramu. Mezi dalšími specifikacemi najdeme 6,74 palcový plochý OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Rozlišení obrazovky zatím neznáme. V rámci pamětí se zřejmě dočkáme až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Baterie má prý kapacitu 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0. Další podrobnosti očekáváme už brzy.