Společnost Nothing Carla Peie nechce nic uspěchat. Přestože mnozí z tipařů prorokovali raketový strat této nové značky, spletli se. Pei svůj startup rozjel pomalu uvedením prvních bezdrátových sluchátek Ear (1) v roce 2021. O rok později jsme se dočkali jejich prvního telefonu, který byl ale pro některé fanoušky tak trochu zklamáním, alespoň co do specifikací. Ovšem letošní rok může být pro značku Nothing přelomovým. Chystají totiž svůj druhý a podstatně lepší telefon a navíc nyní představili i svá druhá bezdrátová sluchátka Nothing Ear (2). Přestože tipaři na začátku roku avizovali, že nová sluchátka budou skoro stejná jako ta první, najdeme zde hned několik vylepšení. Pojďme se proto na ně podívat.

Specifikace a funkce sluchátek Nothing Ear (2)

Značka Nothing si na svém startu vytyčila, že chce na trh uvádět nositelnosti s neotřelým designem, zajímavými funkcemi a přijatelnými cenami. A to se jim snad u sluchátek Nothing Ear (2) podařilo. Nová sluchátka sice mají dosti podobný vzhled jako ta první, ale jde opět o stylový a nezaměnitelný design. Vylepšení ale najedeme uvnitř u specifikací a funkcí.

Jedním z hlavních vylepšení sluchátek Nothing Ear (2) je přidání podpory pro audio kodek LHDC 5.0, který uživatelům umožní streamování zvuku ve vysokém rozlišení Hi-Res Audio. Sluchátka také mají novou funkci pro přizpůsobení zvukového profilu. V praxi to znamená, že uživatelé mohou kalibrovat svá sluchátka podle svého sluchu po provedení jednoduchého testu v aplikaci Nothinfg X. V této aplikaci lze provést i nastavení ekvalizéru.

Nothing Ear (2) také nabízejí vylepšené aktivní potlačení hluku (ANC). ANC nyní dokáže eliminovat nežádoucí okolní hluk podle specifického profilu uživatele. Sluchátka jsou vybavená 11,6 měniči s novou membránou vyrobenou z graftenových a polyuretanových materiálů, což výrazně vylepšilo kvalitu zvuku. Výrobce vylepšil i snímač Voice pro snímání hlasu za větru nebo v hlučném prostředí.

Najdeme tu i duální párování pro paralelní připojení ke dvěma zdrojovým zařízením. Baterie má podle výrobce výdrž v kombinaci s dobíjením v nabíjecím boxu až 36 hodin. Box lze dobíjet přes USB-C nebo bezdrátově a nechybí mu odolnost podle certifikace IP55. Samotná sluchátka jsou pak odolná podle certifikace IP54 a podporují Google Fast Pair pro zařízení s Androidem a Microsoft Swift Pair pro Windows. Cena sluchátek Nothin Ear (2) začíná na 149 dolarech (149 EUR, 129 GBP). Předběžné objednávky již běží na stránkách Nothing.tech. Prodeje začínají 28. března/marca.