Displej má na celkový zážitek ze smartphonu zásadní vliv. Ve střední třídě chytrých telefonů vyniká svým OLED displejem nový model HONOR Magic5 Lite. Nejen že má obří obrazovku a zároveň ultratenké rámečky, takže sledování jakéhokoli obsahu je požitek. K jeho přednostem patří i výjimečná odolnost vůči pádům a různým poškozením a v neposlední řadě i fakt, že je skutečně šetrný k očím.

HONOR Magic5 Lite na první pohled zaujme velkými rozměry displeje a tím, že má minimálními rámečky a zakřivené sklo. Poměr displeje k tělu smartphonu je 93 %. Takže dojem z obří obrazovky je zkrátka dechberoucí, ať už jde o práci nebo sledování jakéhokoli zábavného obsahu.

Konkrétně jde o 6,67palcový zakřivený OLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů. Zobrazit může až 1,07 miliardy barev a poskytuje tak skvělý čistý obraz plný detailů. Proto jde o smartphone, na kterém si vychutnáte prohlížení fotografií nebo sledování videí a filmů.

Zejména hráči her zaznamenají svižnou odezvu displeje. Obnovovací frekvence totiž dosahuje až 120 Hz a zaznamenávání dotyků má frekvenci 300 Hz. Díky tomu displej vždy okamžitě reaguje na podněty uživatele. Naopak v situaci, kdy HONOR Magic5 Lite držíte pouze v jedné ruce, je v akci inovativní technologie, která s pomocí AI zabraňuje problémům, které běžně vznikají při nechtěných dotecích.

Displej HONOR Magic5 Lite – Výjimečná odolnost

Smartphone nezaskočí ani jiné nepředvídatelné situace. Zakřivené temperované sklo je silné 0,65 mm, čímž přesahuje průmyslový průměr 0,55 mm. Proto je výjimečně odolné a vydrží i takové nehody, jako je pád na mramorovou nebo betonovou podlahu z výšky až 1 metru. Sklo během výroby prochází dvěma procesy temperování. Kromě pádu během testování vydržel i tlak způsobený lidskou váhou, elektrokolem, a dokonce i osobním autem. Testy prokázaly, že displej není v ohrožení ani při sezení se smartphonem v zadní kapse. K dalším pozoruhodným zkouškám, které HONOR Magic5 Lite zvládl, patří např. rozmačkání česneku nebo rozbití vlašských ořechů.

Ideální jas za slunce i za tmy

Aby byl HONOR Magic5 Lite ve dne v noci na první pohled k dispozici, dokáže díky algoritmům denní a noční obrazovky automaticky přizpůsobit svůj jas a odlesky. Obsah je tudíž perfektně viditelný za jasného slunečního světla i večer či v prostředí se slabým osvětlením. Zatímco na přímém slunci se jas zvýší až na 800 nitů, při noční obrazovce může klesnout až ke 2 nitům a tím displej zůstane pro oči příjemný.

Displej šetrný k očím a redukce modrého světla

Kolísání jasu a blikání obrazovky snižuje špičková technologie 1920Hz PWM Dimming. HONOR Magic5 Lite je ale šetrný k očím i z dalšího důvodu. Tento smartphone totiž vyzařuje jen nízké emise škodlivého modrého světla, což dokládá i certifikace TÜV Rheinland.

Svou roli v tomto ohledu sehrává i samotný OLED displej, který vyzařuje až o polovinu méně modrého světla než klasické LCD displeje. V čase před spaním se tak můžete věnovat svému smartphonu, aniž by hrozilo, že modré světlo potlačí produkci melatoninu a kvalita vašeho spánku se zhorší. Milovníci knih ocení i E-Book Mode, který displej změní na papírovou čtečku příjemnou pro oči, a to i s možností tmavého režimu s černým pozadím.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz