Všechny tři série chytrých telefonů značky HONOR čeká v blízké době aktualizace na Android 13. Vybrané telefony sérií HONOR N Series a HONOR X Series se přidají k vlajkovým lodím z nové HONOR Magic5 Series a získají nový systém MagicOS 7.1, postavený právě na nejnovějším Androidu. Ten svým uživatelům přináší větší zabezpečení a plynulé propojení mezi různými zařízeními a operačními systémy.

Právě vlajkové lodi HONOR Magic5, HONOR Magic5 Pro a HONOR Magic Vs, které byly představené na globálním launchi na MWC 2023 v Barceloně, již operační systém MagicOS 7.1 mají. A nejbližší době na ně naváží i další modely.

Z minulé generace Magic Series čeká update z Androidu 11 na Android 13 HONOR Magic4 Lite a z Androidu 12 na novější systém i HONOR Magic4 Pro. Na aktualizaci se mohou těšit i uživatelé smartphonů HONOR 70, HONOR 50, HONOR 50 Lite, HONOR X7 a HONOR X8.

Přehled telefonů HONOR, které již mají 7.1 a Android 13 nebo aktualizaci systému v blízké době získají:

Model Update
Honor Magic5 Pro Android 13
HONOR Magic5 Android 13
HONOR Magic Vs Android 13
HONOR Magic4 Pro Update z Android 12 na Android 13
HONOR Magic4 Lite Update z Android 11 na Android 13
HONOR 70 Update z Android 12 na Android 13
HONOR 50 Update z Android 12 na Android 13
HONOR 50 Lite Update z Android 11 na Android 13
HONOR X8 Update z Android 11 na Android 13
HONOR X7 Update z Android 11 na Android 13

Magic0S 7.0

HONOR MagicOS 7.1: Větší zabezpečení a propojení s dalšími zařízeními

Operační systém HONOR MagicOS 7.1, který je postaven na 13. generaci systému Android, přináší ještě přívětivější uživatelské prostředí. To má za cíl zjednodušit využívání jak samotných chytrých telefonů, tak v celém ekosystému zařízení HONOR, od laptopů a tabletů až po chytré hodinky a fitness náramky.

Uživatelé tak mohou například „swajpnutím“ tří prstů přesouvat soubor mezi jednotlivými zařízeními. Pomocí grafického ztvárnění MagicRing ve formě středu kruhu a soustředných kružnic, pak lze propojit celou sestavu zařízení, a přijímat tak například hovory přímo v počítači. S důrazem na udržitelnost pak má nový systém minimální dopad na spotřebu baterie.

Nové uživatelské rozhraní HONOR MagicOS 7.1 také klade důraz na bezpečnost dat uživatele. Díky technologii MagicGuard, která zahrnuje hned tři vrstvy zabezpečení soukromí: v čipu, v operačním systému a v aplikacích tak budou data ještě více v bezpečí.

Pokročilé zabezpečení běží na poslední verzi duálního TEE systému zabezpečení vyvinutého společně se společností Qualcomm. Nové rozhraní MagicOS 7.1 tak přináší šifrování citlivých dat už na úrovni hardwaru pro ještě lepší ochranu soukromí a bezpečí dat.

Vylepšení se dočká i výkon modelů, který budou mít nový HONOR MagicOS 7.1. Díky tomu si jejich majitelé budou moci užít větší plynulost uživatelského prostředí. Napomůže tomu funkce systému Turbo X (OS Turbo X, GPU Turbo X a Link Turbo X), která umožní rychlejší spouštění aplikací, optimalizaci grafiky a propojení mezi zařízeními.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz