Společnost Huawei sice nemá v poslední době dobré časy, ale nevzdává se. Přes tíhu amerických sankcí stále pracuje na vývoji a výrobě svých produktů a už na zítra plánuje představovačku. Na ní uvede slušnou řádku novinek, jako jsou telefony řady P60, skládací model Mate X3 a v neposlední řadě dojde i na uvedení nového tabletu Huawei MatePad 11 (2023). Tablety společnosti Huawei bývaly svého času poměrně populární, takže se i dnes na ně zaměřili tipaři. Jaké specifikace může chystaný tablet nabídnout nám přiblížil známý tipař Digital Chat Station.

Odhadované parametry tabletu Huawei MatePad 11 (2023)

Co tedy tipař o chystaném tabletu Huawei MatePad 11 (2023) tvrdí? Především upozorňuje na to, že displej je typu LCD s úhlopříčkou 11 palců, což je zřejmé i z názvu zařízení. Rozlišení obrazovky je 2560 × 1600 pixelů a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Navzdory letopočtu 2023 v názvu, tu najdeme postarší procesor Snapdragon 870. Tento čipset ale výrobci u tabletů stále rádi používají, protože pořád poskytuje celkem dostatečný výkon.

K čipsetu výrobce přidá 8 GB operační paměti a 128 GB, případně 256 GB interního úložiště. Tipař dále zmiňuje, že baterie tabletu Huawei MatePad 11 (2023) má kapacitu 7250 mAh. Akumulátor na 11 palcový displeje s vysokým rozlišením není příliš velký a pomalejší je i rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W. Pro srovnání uveďme, že včera představený tablet Oppo Pad 2 má 9510 mAh baterii s 67 W nabíjení, přestože je jeho displej jen o 0,6 palce větší než u tabletu Huawei.

Co se týče operačního systému asi není potřeba připomínat, že Android mají zařízení Huawei zapovězený. Proto chystaný tablet poběží na vlastním operačním systému Harmony OS 3.1. Podrobnosti o foto výbavě a dalších specifikacích tipař neuvádí, ale jako poslední info přidává barevné varianty, ve kterých tablet půjde na trh. Je to barva fialová, černá, modrá a bílá. Ovšem už zítra se dozvíme podstatně víc na prezentační akci Huawei.