Opět si na chvíli odskočíme ke skládacím telefonům. A to rovnou k těm, které jsou na trhu už nejdéle. Ano, jde o skládací modely společnosti Samsung, která je považovaná za lídra v tomto segmentu. Ovšem konkurence roste a mnozí fanoušci Samsungu začínají volat po vylepšení u skládacích telefonů. Na paškál si berou zejména displeje, a to ať už ty vnitřní a nebo vnější. Stěžují si na to, že u vnitřních displejů je stále dosti viditelný ohyb a že vnější displej véčkového modelu je malý. Všechny tyto připomínky výrobce snad napraví u letošní generace. A proto se dnes znovu podíváme na véčkový skládací model, Samsung Galaxy Z Flip 5.

Rendery modelu Samsung Galaxy Z Flip 5 ukazují dva vnější displeje

To, že si fanoušci véčkových telefonů Samsung “vykřičeli” větší vnější displej se na síti diskutuje už delší dobu. Minimálně od doby, kdy se začalo mluvit o velkém vnějším displeji telefonu Oppo Find N2. Displej má totiž úhlopříčku 3,26 palce a je zatím tím největším na trhu. Hon na velký vnější displej tedy běží a tomuto trendu se letos přizpůsobí nejen Samsung, ale také Motorola u jejich chystaného véčkového Razru.

Podle posledních informací se vnější displej véčkového modelu Samsung Galaxy Z Flip 5 prý natáhne na 3,3 nebo 3,4 palce. Ovšem může to dopadnou ještě úplně jinak. Na Twitteru se totiž objevily nové renderované obrázky, které naznačují, že Galaxy Z Flip 5 nemusí mít jen jeden vnější displej, ale rovnou dva. Na renderech vidíme, že zadní panel, respektive jeho polovina je rozdělená. Zhruba dvě třetiny zabírá velký vnější displej a v horní třetině pak vidíme dva snímače hlavního fotoaparátu, LED blesk a úplně vpravo další malý vnější displej.

Velký vnější displej telefonu Samsung Galaxy Z Flip 5 má prý úhlopříčku 3,4 palce a poměr stran 1:1,038. Tuto obrazovku lze použít pro zobrazení notifikací, pro přístup k widgetům, pro rychlá nastavení a také jako hledáček fotoaparátu. Malý vnější displej pak zobrazuje základní informace jako je čas, datum a nebo stav baterie. Samsung se tedy pěkně rozmáchl, pokud se ale tyto rendery zakládají na pravdě. Vzhledem k tomu, že nic není oficiálně potvrzeno, berme je zatím s rezervou.