Přesně před měsícem debutoval na indickém trhu telefon Poco C55. Stal se tak druhým modelem z “céčkové” řady, který výrobce v Indii letos uvedl. Tím prvním je model C50, který má ale méně výkonný procesor. Ceny obou telefonů jsou nízké a vypadá to, že se model C55 chystá i na další globální trhy. Jednak má certifikaci NBTC a navíc prošel také testy Geekbench, které prověřily jeho výkon.

Co u globálního Poco C55 odhalila certifikace NBTC a Geekbench

Asi nikoho nepřekvapí, že ani telefon Poco C55 není originál, ale přeznačený model Redmi 12C, který také patří mezi levné stroje. Zřejmě se na tom nic nezmění ani na dalších globálních trzích, což v podstatě potvrdila thajská certifikace NBTC. Tou telefon prošel s kódovým označením 22127PC95G, kdy G na konci dokazuje, že jde o globální verzi. Výpis dále potvrdil i obchodní název této globální verze, který se od indické verze neliší.

Testy Geekbench zas ukázaly, že globální Poco C55 pohání osmi jádrový procesor s architekturou jader 2/6 a maximálním taktem 2,00 GHz. Což potvrdilo, že i globální verzi pohání stejný procesor jako tu indickou a jde o Helio G85 z dílen MediaTek. Čipset při testech doplnily 3 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu telefon nasbíral 368 bodů a ve více jádrovém testu pak 1165 bodů. Díky těmto testům předpokládáme, že i další specifikace zůstanou stejné jako u indické varianty.

Očekáváme tedy displej typu LCD s úhlopříčkou 6,71 palce, rozlišením 1650 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Dále již zmíněný procesor Helio G85 s až 6 GB operační paměti a až 128 GB interního úložiště. Vzhledem k typu čipsetu chybí podpora 5G sítí a snímač otisků najdeme na zadním panelu. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje nabíjení s výkonem jen 10 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Foto výbava obnáší přední 5 MPix kameru a hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem se světelností f/1.8 a 2 MPix snímačem pro zachycení hloubky ostrosti. Stejně jako v Indii, tak i na dalších trzích očekáváme u Poco C55 nízkou cenu.