Po úspěšném uvedení telefonu OnePlus 11 výrobce oznámil, že už žádné další telefony v této sérii letos nevydá. A to znamená jediné. Během roku se už bude plně soustředit na telefony střední třídy, které vycházejí v řadě Nord. Dočkáme se modelu Nord 3, který bude králem této série a společně s ním půjdou postupně na trh i modely Nord CE 3 a také model OnePlus Nord CE 3 Lite. Poslední z jmenovaných patrně OnePlus představí jako první, alespoň to odhadují tipaři, kteří jej objevili v certifikační databázi IMDA. Z toho plyne, že jde o globální verzi.

Kromě singapurské certifikace IMDA má telefon OnePlus Nord CE 3 Lite také indickou certifikaci BIS. V souvislosti s ní zmiňuje tipař Mukul Sharma na Twitteru, že alespoň na indickém trhu už brzy proběhne jeho představení. Podle odhadů je prý představovačka naplánovaná na 4. dubna/apríla. Další telefony z řady Nord mohou dorazit v červnu/júli.

Specifikace modelu OnePlus Nord CE 3 Lite

Začneme tím, co potvrdila certifikace IMDA. OnePlus Nord CE 3 Lite prošel touto certifikací s kódovým označením CPH2465 a výpis potvrdil i jeho obchodní název a podporu 5G sítí. Z dalších odhadovaných specifikací jmenujme 6,7 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Na postu procesoru prý najdeme Snapdragon 695, který je postavený na 6nm výrobní technologii a výrobci jej stále rádi používají u telefonů střední třídy. Čipset doplní až 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Vzhledem k tomu, že obrazovka je typu LCD leží snímač otisků prstů na hraně zařízení. Baterie telefonu Nord CE 3 Lite má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13. A nesmíme zapomenout ani na foto výbavu. U ní tipaři odhadují, že přední kamera má rozlišení 16 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 108 MPix snímačem, který doplní dva 2 MPix senzory pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Výrobce ale specifikace zatím nepotvrdil. Pokud se tipaři nemýlí a telefon bude skutečně debutovat na začátku příštího měsíce je pravděpodobné, že o něm ještě několikrát uslyšíme.