Segment a trh se skládacími telefony se utěšeně rozšiřuje. Do produkce těchto strojů se postupně zapojuje stále více výrobců, ale Samsung si i přesto drží svou vedoucí pozici. Je ale pravda, že musí čelit daleko větší konkurenci než kdysi. Velkým konkurentem je bezesporu skupina BBK Electronic, která sdružuje společnosti Oppo, OnePlus a Realme, a to včetně jejich sub značek. Své první skládací stroje chystají společnosti OnePlus a Realme, naopak Vivo připravuje už druhou generaci svého skládacího telefonu. Tentokrát ale pracuje na véčkovém modelu Vivo X Flip, který půjde do páru s loňským modelem X Fold, který se skládá vertikálně.

Co o skládacím modelu Vivo X Flip potvrdil Geekbench

Informace o chystaném skládacím véčkovém telefonu Vivo X Flip tipaři na síť pouštějí už nějakou dobu. Proto také víme jaký je jeho design a známe i některé ze specifikací. Nyní se podíváme na to, jak telefon dopadl při benchmarkových testech Geekbench, které také potvrdily některé parametry.

Vivo X Flip prošel testy s kódovým označením V2256A. Podle testovacího výpisu jej pohání osmi jádrový procesor s označením “taro” a maximálním taktem 3,00 GHz na primárním jádru. Tím se tedy potvrdil procesor Snapdragon 8+ Gen1, o kterém dříve spekulovali i tipaři. Čipset při testech doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 13. Očekáváme, že na čínský trh půjde telefon i s nadstavbou FunTouch OS 13. V Single-core testu získal Vivo X Flip 1695 bodů a ve více jádrovém testu pak 4338 bodů.

Z předchozích zvěstí víme, že X Flip má vnitřní displej s úhlopříčkou 6,8 palce, rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie má prý kapacitu 4400 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 44 W. To je zatím největší kapacita baterie a nejrychlejší nabíjení u véčkových telefonů na trhu. Mezi dalšími parametry tipaři zmiňují i složení hlavního fotoaparátu. Je duální s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX866 a 12 MPix senzorem Sony IMX663, který funguje jako širokoúhlý objektiv. Optika pochází z dílen Zeiss. Termín představení tipaři odhadují na příští měsíc.