Série Poco F je poměrně ostře sledovaná a hodně medializovaná. Je to hlavně proto, že první telefon, který v této řadě vyšel, Pocophone F1, zaznamenal obrovský úspěch a po právu získal titul “zabiják vlajkových lodí”. Měl na svou dobu specifikace prémiového telefonu a cenu modelu o třídu nižšího. To už ale neplatí, protože se po tomto velikém úspěchu značka Poco začala věnovat především rebrandovaným zařízením z portfolia značky Redmi. A pomalu se na nás chystají další telefony z řady F a tentokrát to jsou modely Poco F5 a F5 Pro. Samozřejmě všichni se oprávněně ptají, zda zas půjde o přeznačené modely Redmi a nebo o originální telefony.

Co se povídá o telefonech řady Poco F5

Z toho, co zatím víme od tipařů, budou opět telefony řady Poco F5 přeznačenými modely Redmi. V případě standardního F5 prý jde o rebranding telefonu Redmi Note 12 Turbo, který ale dosud nebyl představen. U verze F5 Pro tipaři odhadují, že se jedná o přeznačený Redmi K60. Vzhledem k tomu, že oba modely Redmi jsou, nebo mají být exkluzivní pro čínský trh, po přeznačení si je užijí i globální fanoušci. Dále tipaři odhadují, že standardní Poco F5 bude debutovat na indickém trhu na začátku příštího měsíce, konkrétně 6. dubna/apríla. Výrobce ale tento termín zatím nepotvrdil.

Podle dalších zvěstí telefon Poco F5 pohání procesor Snapdragon 7+ Gen2, který Qualcomm představil před třemi dny. Stejný čipset potvrdilo Redmi také u telefonu Redmi Note 12 Turbo s tím, že půjde o první telefon, který tento zbrusu nový procesor použije. Z toho tedy plyne, že telefon Redmi bude v Číně už brzy uveden. O dalších specifikacích nového modelu Redmi, a potažmo i přejmenovaného Poco F5, se momentálně jen spekuluje.

Tipaři očekávají, že dostane 6,67 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením FullHD+. Poněkud překvapivě bude do displeje integrovaný také snímač otisků, což je u telefonů Redmi neobvyklé. Zpravidla mají čtečku otisků uloženou na hraně. Mezi další specifikace patří 5500 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Hlavní fotoaparát je prý trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Přední kamera může mít 16 MPix a operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.