Společnost Oppo před třemi dny potvrdila, že na 21. března/marca, tedy na zítra, naplánovala na čínském trhu velkou prezentační akci. Hlavní hvězdou večírku budou telefony řady Find X6, ovšem společně s nimi výrobce představí i nový tablet Oppo Pad 2. O tomto tabletu se mluví už od konce loňského roku, kdy tipaři odhadovali, že tentokrát Oppo vymění procesory společnosti Qualcomm za čipset MediaTeku a sáhlo prý po Dimensity 9000. Pak se o tabletu příliš nemluvilo a až nyní se na něj blíž podíval tipař, který si říká Technology Edge.

Design tabletu a hlavní parametry Oppo Pad 2

Tipař na Twitteru zveřejnil krátké promo video a pár promo snímků, které ukazují jaký design výrobce pro tablet Oppo Pad 2 vybral. A aby toho nebylo málo, jsou tu i jeho hlavní specifikace. Nejdřív se ale podíváme na vzhled chystaného tabletu.

Už na první pohled nám je design tabletu Oppo Pad 2 poněkud povědomý. Aby taky ne, podobně vypadá i historicky první tablet společnosti OnePlus, která je s Oppo spojená ve skupině BBK Electronic. Jejich spolupráce je natolik úzká, že si vzájemně vypomáhají i při designování svých produktů. Takže i nový tablet Oppo má na zádech velký kruhový modulu hlavního fotoaparátu, který leží uprostřed širší strany. A také zbytek jakoby z oka vypadl tabletu OnePlus.

Vzhled tedy máme za sebou a přejdeme k tomu zajímavějšímu, a tím jsou hlavní specifikace. U nich tipař potvrdil použití procesoru Dimensity 9000. Dále také tvrdí, že Oppo Pad 2 má 11,61 palcový LCD displej s rozlišením 2,8K a obnovovací frekvencí 144 Hz. To je velmi slušná konfigurace a na své si tak jistě přijdou i hráči mobilních her. Tento dojem ještě umocní podpora Dolby Vision. Baterie má podle tipaře kapacitu 9500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Přední kamera má prý 8 MPix a snímač hlavního fotoaparátu dostal 13 MPix. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou ColorOS 13.1. Zda se tipař nemýlí poznáme už zítra.