Pokud jste fanoušky značky Ammazfit a jejich chytrých hodinek, máme pro vás dobrou zprávu. Před pár dny na indickém trhu debutoval chronometr Amazfit GTR Mini. Nové hodinky jsou těmi úplně prvními, které Amazfit uvedl v Indii. Specifikacemi spadají do střední třídy a jsou zatím nejmenší v produktové řadě GTR. Připomeňme, že loňský model GTR 4 se prodává ve velikosti 46 mm s velkým 1,43 palcovým displejem. Nové hodinky jsou podstatně kompaktnější a jistě zaujmou i dalšími specifikacemi.

Hlavní parametry hodinek Amazfit GTR Mini

Nové hodinky Amazfit GTR Mini mají kruhový displej a na hraně těla je jedna korunka pro rychlejší pohyb v menu a další ovládání. Rám je z nerezové oceli, displej chrání zakřivené tvrzené sklo a řemínek je silikový. Displej jako takový je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,28 palce, rozlišením 416 × 416 pixelů a jemností 326 ppi. K dispozici je více než 80 různých ciferníků. A nový režim Portrait umožní uživatelům použít tři své vlastní obrázky pro další ciferníky.

Hodinky Amazfit GTR Mini jdou na trh ve velikosti 42 mm. Jsou také lehčí a tenčí než většina chytrých chronometrů. Tloušťka hodinek dosáhla jen na 9,25 mm a hmotnost se zastavila na 24,6 gramu. Baterie má kapacitu 280 mAh a podle výrobce vydrží až 7 dnů intenzivního používání, 14 dnů běžného používání a až 20 dnů v úsporném režimu. Při nepřetržitém používání GPS se ale výdrž zkrátí na 25 hodin.

Ve výbavě najdeme více než 120 sportovních režimů včetně plavání, což naznačuje, že hodinky Amazfit GTR Mini jsou voděodolné do 5ATM. Nechybí ani zdravotní funkce jako je monitoring tepové frekvence, monitoring stresu a nebo sledování okysličení krve. Výrobce přidal i technologii kruhově polarizovaných antén GPS pro přesnější a silnější signál satelitů. V souvislosti s tím zde najdeme podporu pěti globálních polohovacích systémů. Dodejme i to, že hodinky běží na operačním systému ZeppOS 2.0 a jsou kompatibilní jak se systémem Android, tak i iOS. Amazfit GTR Mini jdou na trh v barvách Midnight Black, Misty Pink a Ocean Blue s cenou 10999 indických rupií, což je zhruba 133 dolarů. Prodeje na indickém Amazonu začínají 23. března/marca.