I společnost Samsung si ráda přihřeje své polínko na indickém trhu. Ostatně pro tyto účely má vytvořenu sérii Galaxy F, ve které vydává telefony určené primárně pro indický trh. A to tedy znamená, že tyto stroje mají zpravidla dobře vychytaný poměr cena/výkon. Ovšem není výjimkou, že se telefony z této série podívají i do Číny, případně i na další trhy. Za všechny připomeňme například loňský model Galaxy F52 5G, který po uvedení v Indii putoval také do Číny. Ani letošní rok nezůstane bez telefonů z této série a jedním z prvních vlaštovek zřejmě bude model Samsung Galaxy F14.

Telefon Samsung Galaxy F14 podle tipařů výrobce oficiálně představí v průběhu příštího týdne, takže je jasné, že sbírá potřebné certifikace. Dokonce už prošel také benchmarkovými testy na platformě Geekbench a proto se podíváme na jeho výkon a některé ze specifikací.

Jak dopadl Samsung Galaxy F14 na Geekbench

V testovacím výpisu Geekbench telefon Samsung Galaxy F14 figuruje pod kódovým označením SM-E14B. Vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor s označením s5e8535, který má šest jader taktovaných na 2,00 GHz a 2 jádra s taktem 2,40 GHz. To přesně odpovídá čipsetu Exynos 1330, který Samsung představil zhruba před měsícem. Procesor je postavený na 5nm výrobní technologii a je zaměřený na telefony nižší střední třídy. Jádra doplnila GPU Mali-G68 MP2 a 5G modem. To tedy znamená, že i tento levnější stroj podporuje 5G sítě.

Procesor při testech Geekbench v6.0 doplnilo 6 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu Samsung Galaxy F14 získal 811 bodů a ve více jádrovém testu pak 2120 bodů. A jak na tom jsou další specifikace? Podle tipařů velmi podobně jako u modelu Galaxy M14. Chystaný stroj má prý 6,6 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Rozlišení tipaři neuvádějí. Hlavní fotoaparát je duální s 50 MPix a 2 MPix snímači a přední kamera prý má 13 MPix. Baterie má údajně kapacitu 6000 mAh, ovšem jak rychlé bude nabíjení není úplně jasné. Telefon půjde na trh v barvě Goat Green a Bae Purple a jeho cenu tipaři odhadují na 18500 indických rupií, tedy zhruba 223 dolary.