Telefony společnosti Oppo z produktové řady Find X byly vždy vítaným osvěžením trhu. Mají totiž zajímavý design a velmi slušnou foto výbavu. Proto se tipaři už delší dobu zajímají o chystané modely ze série Oppo Find X6, které podle jejich odhadů výrobce představí ještě v tomto měsíci. Intenzivní zvěsti kolují hlavně kolem modelu Find X6 Pro a jeho hlavního fotoaparátu. Ale ani standardní model Find X6 prý nebude k zahození. Proto i fanoušci čekají na termín jejich uvedení.

Společnost Oppo se k chystaným telefonům Find X6 zatím příliš nevyjadřovala, tedy až do dnešního dne. Na svých čínských stránkách totiž zveřejnila termín jejich oficiálního představení, který naplánovala na čínském trhu na 21. března/marca na 14 hodin tamního času. A aby toho nebylo málo, výrobce potvrdil i to, že společně s telefony dojde také na uvedení tabletu Pad 2.

Podrobnosti o telefonech Oppo Find X6

První upoutávky na telefony Oppo Find X6 potvrdily, že mají velký kruhový modul hlavního fotoaparátu a zadní panel s texturou umělé kůže. Dále vidíme i snímač se čtvercovým ohraničením, což jasně ukazuje na periskopový teleobjektiv. Náznak popisku Hasselblad zas ukazuje na společnost, která se podílela na optice fotoaparátů. Potvrdila to i “oranžová tečka”, která je obchodní značkou této švédské firmy. Pokud se odkloníme od fotoaparátu k dalším specifikacím víme, že telefony Oppo Find X6 půjdou na trh se dvěma různými procesory. Standardní model dostane čipset Dimensity 9200 a model Pro pak Snapdragon 8 Gen2. Ovšem tipaři u model Pro tvrdí, že bude exkluzivní pro Čínu a na globální trhy nepůjde.

Co se týče tabletu Pad 2, tipaři tvrdí, že jde jen o mírně vylepšenou verzi původního modelu. Chystaný tablet má 11 palcový IPS LCD displej a velkou 8360 mAh baterii. Vypadá to tedy, že rozdíl zřejmě najdeme u použitého procesoru. První generaci pohání čipset Snapdragon 870, u druhé generace se prý dočkáme čipsetu Dimensity 9000. Tato specifikace ale není potvrzená, takže uvidíme jak to nakonec dopadne.