Společnost Meizu patřila svého času mezi nejvýznamnější výrobce chytrých telefonů. Jejich telefony byly populární nejen na čínském trhu, ale i na globálních trzích patřily k těm nejprodávanějším. Je ale pravda, že sláva této značky začala pomalu upadat proto, že nedokázala držet krok s dravějšími konkurenčními společnostmi. Navíc špatná podpora nakonec odradila i její skalní fanoušky. Na konci loňského roku čínská společnost Geely potvrdila akvizici Meizu a hlásí vstup na trh s chytrými telefony. Prvními z nich budou modely z řady Meizu 20. Půjde o vlajkové stroje s prémiovými specifikacemi a my se právě proto podíváme, jak je na tom s foto výbavou a jak fotí model Meizu 20 Pro.

Jak fotí Meizu 20 Pro

Tipaři se zatím o chystaných telefonech řady Meizu 20 vyjadřují docela pochvalně. A to je asi i pro Meizu velká výzva po několik letech neúspěchů. Uvedení telefonů si výrobce naplánoval na čínském trhu na 30. března/marca, takže chce své fanoušky pořádně navnadit. Zdá se, že jak standardní model, tak i model Meizu 20 Pro mají zajímavý design a díky procesoru Snapdragon 8 Gen2 slušný výkon. Ani foto výbava není k zahození, protože primárním senzorem hlavního fotoaparátu je 1 palcový 50 MPix snímač Sony IMX989.

Jak telefon Meizu 20 Pro fotí ukazuje na Weibo pan Yang Xueliang, který je viceprezidentem společnosti Geely. Zatím jde ale o řekněme “neoficiální” snímky, zřejmě pořízené na telefonu s předprodukčním softwarem. Proto je jejich kvalita opravdu diskutabilní. Barvy nejsou přesné a ani živé. Také detailů je pomálu a u některých fotek se projevuje i chromatická aberace. Takové fotky bychom u prémiového telefonu nečekali. Je ale pravděpodobné, že výrobce ještě před uvedením na trh bude software optimalizovat a foto výstupy z tohoto telefonu pak budou odpovídat očekávané kvalitě.

Kromě již zmíněného snímače hlavního fotoaparátu a Snapdragonu 8 Gen2 můžeme u Meizu 20 Pro očekávat i 5000 mAh akumulátor s rychlým kabelovým nabíjením s výkonem 80 W a 50 W bezdrátovým nabíjením. Dále také LTPO AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a 10 bitovou barevnou hloubkou. Počítáme i s tím, že výrobce už brzy rozjede promo kampaň a odhalí další podrobnosti o parametrech.