Udržení informací a fotografií chystaného nového modelu je pro výrobce telefonů v podstatě nemožné. Mohou se o to sice pokusit, ale realisticky vše mohou jen oddálit. Každopádně únik kompletního prototypu telefonu není úplně obvyklý. A na eBayi se čerstvě objevil prototyp chystaného levného Pixel 7a, který má k vydání ještě hezkých pár měsíců. Na trh by se totiž podle oficiálních informací objevit někdy v průběhu června. Pokud by se potvrdila pravost tohoto prototypu, tak by se jednalo opravdu o pořádné porušení vnitřních pravidel firmy.

A listing na eBayi vypadá poměrně věrohodně, protože ukazuje i snímky boot sekvence telefonu. Design vypadá identicky jako dříve publikované fotografie, kromě jednoho drobného detailu. Klasické “G” logo Googlu na zádech telefonu totiž schází a prototyp má logo se siluetou připomínající legendárního Pac-Mana. To ale u prototypu není zase nic tak neobvyklého. Takže by se opravdu klidně mohlo jednat o opravdový kousek z laboratoří amerického giganta.

Překvapivě žádní zájemci o prototyp…

Pokud byste si ale údajný prototyp opravdu chtěli pořídit, tak budete muset pořádně sáhnout do kapsy. Původně byla vyvolávací cena aukce nastavena na 5000 dolarů, ale postupně spadla na 2500 dolarů a nakonec až na 1650 dolarů. Aktuální listing je na částku 2550 dolarů, ale zatím se nenašel nikdo odvážný (nebo bláznivý) se do aukce zapojit. Přece jen si budeme standardní model moct koupit zhruba kolem 500 dolarů. A to není malý rozdíl.

Představení Pixel 7a by mělo proběhnout na květnové konferenci Google I/O 2023. A většina parametrů je už veřejně známá. Je tak jasné, že dostaneme třeba poměrně kompaktní 6.1-palcový FullHD+ OLED displej s 90 Hz obnovovací frekvencí. Případně pravděpodobně i stejný procesor Tensor G2, který je přítomný u dražších sourozenců z aktuální řady. Na solidní úrovni by měl být i fotoaparát minimálně s dvojicí 12 Mpx + 12 Mpx senzorů. A příjemně překvapí třeba i přítomnost bezdrátového nabíjení, i když jen v 5W iteraci.