Značka iQOO se v posledních dnech slušně rozmáchla. V minulém měsíci představila na indickém trhu telefon Neo 7 a už brzy chystá uvedení modelů Z7 a Z7x. A aby toho nebylo málo, připravuje i nástupce telefonů řady Neo 7, které postupně uváděla v loňském roce. Ano, na obzoru jsou modely řady Neo 8 a mělo by jít o dva nové telefony, jmenovitě Neo 8 a iQOO Neo 8 Pro. O druhý z nich se už začínají zajímat i tipaři a odhadují některé z jeho parametrů.

Odhadované specifikace modelu iQOO Neo 8 Pro

Je pravda, že do uvedení telefonu iQOO Neo 8 Pro zbývá ještě dost času, protože podle tipařů jej výrobce uvede na trh někdy v průběhu měsíce května/mája. Ovšem jistě nebude od věci se předem připravit na to, co od něj můžeme očekávat. Odhadovaných specifikací sice není mnoho, ale jsou to asi ty nejpodstatnější. Na stránkách MySmartPrice najdeme informaci o tom, jaký procesor chytaný telefon pohání. Jde o čipset z dílen společnosti MediaTek, a to konkrétně o Dimensity 9200, případně o Dimensity 9200 Plus, který ale ještě nebyl představen. V obou případech bude mít ale Neo 8 Pro slušný výkon.

Dimensity 9200 je totiž momentálně asi nejlepším čipsetem MediaTek. Je postavený na 4nm výrobní technologii druhé generace s primárním jádrem Cortex-X3 a GPU Immortalis-G715. Díky tomu se iQOO Neo 8 Pro stane opravdu tím nejlepším v řadě Neo. Kromě toho tipaři také uvádějí, že i displej bude na vysoké úrovni. Jeho rozlišení je prý 1,5K, což je také velké vylepšení v porovnání s loňskými modely Neo 7.

Pokud se tipaři nemýlí, ani foto výbava telefonu iQOO Neo 8 Pro nebude k zahození. Lze tak usoudit z použití primárního snímače hlavního fotoaparátu. Ten má údajně rozlišení 50 MPix a velikost 1/1,5 palce. Další snímače tipaři sice nezmiňují, ale je pravděpodobné, že jej doplní širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Patrně nebude chybět ani podpora optické stabilizace obrazu. Zřejmě se dočkáme i baterie s vyšší kapacitou a podporou rychlého nabíjení. Jako vždy jde ale zatím o odhadované specifikace, takže počkejme na jejich potvrzení.