Nástup ohebných telefonů je sice na mobilním trhu určitě znát, ale stále je rozhodně pomalejší, než většina analytiků očekávala. Už pro loňský rok totiž mnozí očekávali opravdový průlom a pronikání ohebných modelů mezi “normální” uživatele. A jak známo, tak se tak samozřejmě nestalo. I když se některé kusy přiblížily psychologické hranici tisíce dolarů, tak ji stále žádný reálně neprolomil. A právě na této hranici podle mnohých leží ono masové rozšíření. Každopádně ale firmy na ohebné kousky nezanevřely a i letos se dočkáme hned celé řady zajímavých. Jako je třeba chystaná vylepšená Motorola Razr+ (2023).

Samozřejmě se má opět jednat o “véčkový” model, který tak vyzve na souboj konkurenci v podobě Samsungu Galaxy Flip3 nebo OPPO Find N2 Flip. Přesné datum představení sice ještě není známo, ale údajně by čekání nemělo být nijak extrémně dlouhé. Každopádně má jít pro Motorolu o malou premiéru, protože “Plusko” jsme v názvu legendární řady Razr ještě nikdy v minulosti neviděli. A na webu se díky známému “únikáři” Evanu Blassovi objevily už i rendery tohoto chystaného telefonu. Tedy nic extra oficiálního, ale z poměrně velmi důvěryhodných zdrojů.

Velký sekundární displej určitě potěší

Motorola Razr+ (2023) se údajně skrývá pod modelovým označením XT2321 a fotka prototypu už také koluje po internetu. Hlavním tahákem by měl teoreticky být velký sekundární displej v zavřeném stavu. Ten má údajně mít úhlopříčku plných 3.7-palce, což by překonalo již tak poměrně štědrých 3.26-palce u OPPO Find N2 Flip. Dostat bychom měli také třeba podporu 30W nabíjení nebo slušnou 2850 mAh kapacitu baterie. Zasvěcené zdroje hovoří i o integraci selfie kamerky přímo pod displej, ale zatím nejsou známé žádné konkrétní specifikace. Takže si na vše budeme muset ještě chvíli počkat.

Motorola zatím “ohebnou” válku se Samsungem prohrává, ale to se dá říct v podstatě i o všech dalších značkách. Třeba se ale v roce 2023 přece jen dočkáme nějakého opravdového konkurenčního boje a stlačení cen ohebných telefonů. Že by třeba ohebná prvotina OnePlus ?