Google ještě stále nepatří mezi tu opravdovou špičku na poli hardwaru. Softwarový gigant sice pomalu stoupá po žebříčku a jejich telefony řady Pixel jsou stále lepší a lepší, ale stále se nejedná o absolutní high-end. Tedy minimálně v prodejních číslech a popularitě, protože výbavou a parametry už se pomalu blíží. Pomoci by mohl výrazně i jejich vůbec první ohebný model, o kterém se ostatně hovoří už nějaký ten pátek. A poslední novinky nám konečně odhalily i konkrétní termín, kdy se dočkáme představení právě Google Pixel Fold.

Podle zasvěcených zdrojů se od Googlu letos dočkáme ještě čtveřice telefonů, dvou v červnu a další dvojice pak někdy na podzim v říjnu. Říjnová dvojice bude samozřejmě příští generace Pixel 8 a Pixel 8 Pro, ale mnohem blíže je první dvojička. A v té bude cenově dostupný Pixel 7A a hlavně pak právě ohebný Pixel Fold. O něm už jsme v minulosti napsali poměrně hodně a byl také hned několikrát odložen. Každopádně už se jeho vydání opravdu blíží, protože už dokonce jeho prototyp byl náhodou vyfotografován. A už se tak nemůžeme dočkat, až vyzve na souboj zatím dominantní řady Samsung Galaxy Z Fold.

Stále pouze pro bohatší klientelu

Podle obvykle skvěle informovaného německého serveru WinFuture by se Google Pixel Fold měl objevit na (německých) pultech obchodů už na začátku června. Takže třeba i u nás… Každopádně opět nepůjde o nic extra levného, protože základní 256 GB verze by se údajně měla prodávat za 1700 euro. Tedy o něco levněji než Galaxy Fold 4 (1799 euro), ale o fous dráž než Honor Magic VS (1599 euro). Uvidíme jak na tom bude konkrétní porovnání výbavy.

Pro nás ostatní, co máme hluboko do kapsy tak asi zbyde spíše levný Pixel 7A. Ten by se měl prodávat jen za zhruba 500 euro. A parametry na první rozhodně nevypadají špatně. Jako je třeba 6.1-palcový 90 Hz OLED FullHD+ displej, 64 Mpx Sony IMX787 hlavní foto-senzor, 12 Mpx ultra-wide senzor nebo dokonce i bezdrátové nabíjení. Jen zatím není jasné, zda se dočkáme procesoru Tensor G2 nebo Exynos G5300.