Stejně jako víme, že po létě přijde podzim, tak víme, že s podzimem přijde nová generace telefonů Pixel společnosti Google. Letos se proto můžeme připravit na telefony řady Pixel 8, o kterých možná padne první oficiální zmínka na vývojářské konferenci Google I/O. Počítáme také s tím, že na této konferenci dojde na uvedení modelu Pixel 7A, který završí loňskou sérii. Pak už nebude nic bránit tomu, aby se výrobce soustředil na nové vlajkové telefony. A protože jedním z nich bude model Google Pixel 8 Pro, podíváme se na něj dnes trochu podrobněji.

Jak vypadá telefon Google Pixel 8 Pro?

Zaměříme se na design modelu Google Pixel 8 Pro, protože na stránkách SmartPrix, ve spolupráci s designerem OnLeaks, se objevily renderované obrázky telefonu. A už první pohled na snímky dává tušit, že se celkový vzhled telefonu mírně změnil, i když jde v podstatě jen o jakousi kosmetickou úpravu. Telefon už není tak “hranatý” jako jeho loňský předchůdce a má zaoblené rohy a hrany.

Displej modelu Google Pixel 8 Pro je plochý s úzkými bočními rámečky, brada je o něco málo širší než rámečky. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Při pohledu na zadní panel vidíme další malou změnu. V horní části zad je sice stále horizontální lišta modulu hlavního fotoaparátu, ale poněkud výrazněji vystupuje nad úroveň zadního panelu. V liště je větší oválný výřez, ve kterém leží všechny tři foto senzory. Napravo od tohoto oválu najdeme LED blesk a další otvor, zřejmě pro čtvrtý, zatím nespecifikovaný senzor. Ve středu zad je pak notoricky známé logo Googlu.

Na horní hraně telefonu je zřejmě mikrofon a na spodní hraně pak port USB-C a dvojice mřížek reproduktorů. Na levé hraně najdeme slot pro SIM karty a na pravé hraně leží tlačítko napájení a kolébka hlasitosti. Telefon Google Pixel 8 Pro má rozměry 162,6 × 76,7 × 8,7 mm. V místě modulu hlavního fotoaparátu tloušťka narostla na 12 mm. Displej má údajně úhlopříčku 6,52 palce. Je velmi pravděpodobné, že i letošní generaci Pixelů bude pohánět procesor Tensor z dílen Samsungu a tentokrát půjde o čipset třetí generace s označením G3. Očekává se i ultrazvukový snímač otisků prstů. Další podrobnosti se patrně dozvíme na konferenci Google I/O.