Značka Redmi v říjnu/októbri loňského roku představila na čínském trhu telefony řady Redmi Note 12. Způsobila tím velký poprask a zájem čínských kupců o tyto stroje byl enormní. Ihned po prvním kole prodejů výrobce hrdě hlásil, že se během jedné jediné hodiny prodalo více než 350000 kusů těchto nových telefonů. Stejně dobře se telefony ale prodávaly i indickém trhu. A možná proto chce výrobce tuto sérii rozšířit o další model, který ale nepodporuje 5G sítě. A aby toho nebylo málo, na síť začaly prosakovat zvěsti, že v přípravách je i telefon Redmi Note 12S, který prý bude debutovat v Evropě.

Co potvrdila o Redmi Note 12S certifikace FCC

To, že je Redmi Note 12S v přípravách potvrdila i globální certifikace FCC. Protože její součástí jsou i fotografie zjistíme, jak telefon vypadá a samozřejmě odhalíme i některé z parametrů. Certifikací prošel telefon s kódovým označením 2303CRA44A a ze snímků vidíme, že má stejný design jako loňský model Redmi Note 11S. A to není vše. Tipaři se totiž domnívají, že v podstatě jde o tento loňský telefon, který ale prodělal pár změn.

Displej telefonu na snímcích má ve středu horní části “díru” pro přední kameru a na zadním panelu vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači a LED bleskem. Ze snímků je patrné i to, že telefon má také 3,5 mm audio jack a IR blaster. Z certifikačního výpisu pak vyčteme, že model Redmi Note 12S podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Nabíječka má modelové označení MDY-14-EU, což se liší od nabíječky modelu Note 11S, která navíc podporuje 33 W nabíjení. To by tedy měla být první a zřejmě i jediná úprava.

Pokud tomu tak skutečně je, můžeme očekávat 6,43 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Dále také procesor z dílen MediaTek, a to Helio G96. Neměl by chybět snímač otisků prstů na hraně telefonu a duální stereo reproduktory. Není také jasné, kdy výrobce telefon Redmi Note 12S představí. Nicméně se proslýchá, že Redmi plánuje představovačku na 23. března/marca, takže se nechme překvapit.