Těsně před koncem loňského roku představila značka Redmi na čínském trhu řadu telefonů Redmi K60. Šlo o tři modely napříč třídami i cenami. Asi není potřeba dodávat, že na trhu se po telefonech v prvním kole prodejů doslova zaprášilo a stále se dobře prodávají. Malou chybu na kráse to ovšem má, protože telefony jsou zatím k sehnání jen v Číně. Ale ani my, globální fanoušci, nemusíme truchlit. Proč? Protože máme značku Poco. Ta je zdatným prodejcem přeznačených telefonů Redmi. Rebrandy tvoří většinovou část jejich portfolia a proto se v dohledné době dočkáme modelu Poco F5 Pro.

Tipaři odhadují parametry modelu Poco F5 Pro

Telefon Poco F5 Pro prošel už na začátku roku certifikací FCC. Ta sice neodhalila mnoho z jeho specifikací, ale tipaři i z toho mála poznali, že jde o přeznačený telefon Redmi K60. Navíc chystaný model Poco po delší době rozšíří produktovou řadu Poco F. Poslední Pro model zde totiž vyšel v roce 2020 a byl jím Poco F2 Pro. A připomeňme, že šlo o přeznačený telefon Redmi K30 Pro 5G a vlastně od té doby žádný Pro telefon v sérii F nevyšel.

Bude tedy chystaný telefon Poco F5 Pro úplně stejný jako Redmi K60 a nebo dojde k nějakým změnám? Na tuto otázku zná odpověď tipař Yoagesh Brar, který na Twitteru zveřejnil hlavní specifikace Poco telefonu. Tipař tvrdí, že displej má úhlopříčku 6,67 palce, rozlišení 2K a obnovovací frekvenci 120 Hz. Obrazovka je typu OLED a je tedy stejná jako u modelu Redmi K60.

Stejný je i procesor Snapdragon 8+ Gen1. K němu prý v případě modelu Poco F5 Pro výrobce přidá 8 GB/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tipař dále uvádí, že hlavní fotoaparát tvoří primární 64 MPix snímač s podporou OIS, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14. Údajně nechybí ani stereo reproduktory a snímač otisků leží na hraně přístroje. Sečteno podtrženo, specifikace jsou stejné jako u Redmi K60, takže se máme na co těšit.