Společnost OnePlus po uvedení svých prémiových telefonů naplno rozjíždí práci na strojích střední třídy, které vydává v řadě Nord. Tyto modely si postupně získaly slušnou oblibu. A proto není divu, že fanoušci i letos sledují, kdy a jak Nord telefony OnePlus připraví. Tipaři odhadují, že nejdříve přijdou na scénu modely Nord 3, Nord CE 3 a OnePlus Nord CE 3 Lite. A na poslední z nich se dnes podíváme trochu podrobněji, protože tipař Max Jambor naznačuje, že tento stroj bude debutovat už 4. dubna/apríla. Tedy jako úplně první z řady.

O OnePlus Nord CE 3 Lite toho moc nevíme

U modelů Nord 3 a Nord CE 3 už známe jejich hlavní specifikace, které se od začátku letošního roku postupně objevovaly na síti. Ovšem o telefonu OnePlus Nord CE 3 Lite toho v této chvíli víme jen opravdu málo. Jak tipaři, tak i výrobce specifikace drží v tajnosti, takže nás trochu překvapilo, že termín jeho představení je už skoro na dohled. Každopádně pokud se tipař neplete a výrobce model OnePlus Nord CE 3 Lite opravdu uvede za zhruba tři týdny, je pravděpodobné, že informace o ně budou častější.

Zatím je jasné, že Nord CE 3 Lite bude levnější a dostane také mírně nižší specifikace než Nord CE 3, který má zas nižší specifikace než Nord 3. U tohoto modelu navíc tipaři odhadují, že bude globální verzí nedávno představeného OnePlus Ace 2V, který debutoval v Číně. Pohání jej procesor Dimensity 9000, má 6,72 palcový AMOLED displej, trojitý fotoaparát a baterii s kapacitou 5000 mAh a 80 W nabíjením. Nord CE 3 pak nabídne podobné specifikace, ovšem na trh prý půjde s procesorem Snapdragon 782G.

Jestliže jsou si modely Nord 3 a Nord CE 3 podobné, CE 3 Lite bude jiný. Telefon zřejmě nabídne jiný typ displeje, a to LCD. Pravděpodobně dojde i na výměnu procesoru a ve hře by v tomto případě mohl být například Snapdragon 695. Baterie patrně ale bude beze změny a výrobce jí ponechá kapacitu 5000 mAh. Zkrátka a dobře uvidíme, jak to dopadne. Zatím jen a pouze spekulujeme.