Pokud si potrpíte na telefony, které mají dobře vyvážený poměr cena/výkon, jistě značka iQOO neunikla vaší pozornosti. Orientuje se především na telefony střední třídy, ale čas od času si střihne i nějaký ten vlajkový model. Navíc zdatně rozšířili i segment herních telefonů, takže si jistě vybere každý ten svůj. Nu a nyní pro nás chystají další zajímavé modely střední třídy, a to iQOO Z7 a Z7x.

Co výrobce potvrdil u telefonů řady iQOO Z7

Na telefony iQOO Z7 a Z7x se přesně před týdnem zaměřili tipaři s tím, že už brzy dojde na jejich uvedení na čínském a zřejmě i indickém trhu. Termín neznali, ale ten dnes výrobce oficiálně potvrdil. Podle upoutávek na čínském Weibo plánuje v Číně představovačku na 20. března/marca na 19 hodin tamního času. A kromě toho najdeme na Weibo i další upoutávky, které odkazují na některé parametry chystaných telefonů.

Na jedné z upoutávek vidíme zadní panel telefonů řady iQOO Z7. Dominuje mu obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Zdá se také, že na trh půjdou dvě barevné varianty, a to sytě oranžová a světle modrá. Dále výrobce potvrdil, že standardní model Z7 má baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Model Z7x má ještě větší akumulátor s 6000 mAh, ale mírně pomalejší, 80 W, nabíjení.

Z předchozích zvěstí zase víme, že model iQOO Z7 pohání procesor Snapdragon 695 a model Z7x dostane čipset Snapdragon 782. Dodejme, že Snapdragon 695 výrobci chytrých telefonů rádi a často používají pro své stroje střední třídy a Snapdragon 782 například najdeme u telefonu Honor 80 z loňského roku. Předpokládáme, že vzhledem k blížícímu se termínu uvedení nám výrobce brzy naservíruje další podrobnosti o parametrech obou telefonů.