Telefony řady Redmi Note jsou velmi oblíbené. Mají slušné specifikace i cenu, takže každým rokem sklízejí úspěchy. Ne jinak to bylo i loni s řadou Note 12. Na čínském trhu trhaly telefony prodejní rekordy a podobná situace nastala i po uvedení na globální trhy. Všechny zatím vydané telefony Note 12 podporují 5G sítě, ale zdá se, že se výrobce rozhodl připravit i model, který 5G nepodporuje. Jde o Redmi Note 12 4G a přestože výrobce zatím o tomto stroji taktně mlčí, tipaři se mu pilně věnují.

Co o modelu Redmi Note 12 4G tvrdí tipaři

O odhady specifikací a designu se na svém twitterovém účtu podělil tipař Sudhanshu Ambhore. Začneme rendery, podle kterých má telefon Redmi Note 12 4G stejnou designovou linku jako další modely v řadě Note 12. Zadní panel je plochý a v jeho levém horním rohu je obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. V něm jsou tři snímače a LED blesk. Displej telefonu je také plochý s relativně úzkými rámečky a lehce širší bradou. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru.

Tipař také sdílí snímek telefonu se zapnutou obrazovkou, na které vidíme některé ze specifikací Redmi Note 12 4G. V první řadě je to procesor Snapdragon 685, který ale ještě nebyl oficiálně představen. Tipař ale tvrdí, že jde o přetaktovanou verzi Snapdragonu 680 s maximálním taktem 2,8 GHz. S čipsetem do páru prý jdou 4 GB operační paměti, které ještě podpoří 3 GB virtuální RAM. Telefon prý běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou MIUI 14.

Displej je podle tipařů typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát Note 12 4G je trojitý. Jeho primární senzor má rozlišení 50 MPix a údajně jej doplní 8 MPix a 2 MPix snímače. Výrobce ale zatím žádný z těchto parametrů nepotvrdil.