První kvartál letošního roku máme téměř za sebou a v průběhu tří měsíců nám výrobci chytrých telefonů naservírovali slušnou porci nových strojů. Velkou pozornost na sebe samozřejmě strhly hlavně vlajkové modely, ale ani telefony střední třídy neunikly naší pozornosti. Někteří výrobci své nové telefony ještě neuvedli a mezi takové patří i společnost Oppo. Víme, že se chystají vlajkové telefony z řady Find X6 a o modelu Oppo Find X6 Pro se v poslední době mluví čím dál častěji. Je proto možné, že se uvedení na trh blíží a dočkat se prý můžeme ještě na konci tohoto měsíce. Tipaři ale tvrdí, že model Pro zůstane exkluzivně na čínském trhu, standardní model se pak dostane i na trhy globální.

Co zatím víme o telefonu Oppo Find X6 Pro

Tipaři zatím největší pozornost jak u standardního modelu Find X6, tak i u Oppo Find X6 Pro, zaměřili na fotoaparáty. Není divu, protože řada Find X je foto výbavou pověstná. A proto se i dnes podíváme na hlavní fotoaparát modelu Pro, který se nyní objevil i na reálných fotkách. Na Twitteru fotku zveřejnil známý tipař Ice Universe a opět tím potvrdil, že modul hlavního fotoaparátu je kruhový a opravdu velký.

Hlavní kamera telefonu Oppo Find X6 Pro má design, kterému tipaři říkají “Oreo”, protože připomíná ony známé sušenky. Vidíme, že v modulu jsou tři snímače, kdy jeden z nich je periskopický. Je tu i LED blesk a popisek upozorňuje na čip MariSilicon. Je tu i popisek Hasselblad, který jasně odkazuje na toho, kdo se podílel na optice. Modul je barevně i strukturou rozdělený na dvě poloviny. Horní půlka je tmavá a zřejmě skleněná, spodní polovina má patrně kovový povrch.

A abychom nepsali jen o fotoaparátu telefonu Oppo Find X6 Pro, podívejme se i na specifikace. Podle zvěstí tipařů telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2, prý ale existuje také verze s Dimensity 9200. Standardní model pohání Snapdragon 8+ Gen1, což také není špatné. Hlavní fotoaparát Pro verze je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX989. AMOLED displej má údajně úhlopříčku 6,82 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Rozlišení je pravděpodobně QHD+. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 100 W kabelového a 50 W bezdrátového nabíjení. Nechybí prý ani certifikace IP68.