Telefony Pixel společnosti Google jsou tu s námi už dlouhou dobu. Výrobce každým rokem na podzim připraví jejich novou generaci, a tu poslední, Pixel 7, jsme přivítali loni. Na trhu jsou tedy dva modely, Pixel 7 a Pixel 7 Pro a letos k nim přibude i model Google Pixel 7A. U telefonů s označení A jsme si už zvykli, že mají mírně nižší specifikace než jejich “plnotuční” bratři a jsou také levnější. A také jsme si zvykli na to, že je Google zpravidla představí na své jarní vývojářské konferenci I/O. Letos by tomu mělo být také tak.

Vše, co zatím o Google Pixel 7A víme

Přestože je do konference I/O ještě celkem daleko, podíváme se už dnes na to, co o telefonu víme a díky reálným fotkám zjistíme jak vypadá. Fotky sdílí na Twitteru tipař Debayan Roy a k nim přidal i hlavní specifikace. Začneme designem, protože ten se nijak výrazně neliší od modelů Pixel 7, které jsou už na trhu. Telefon je “hranatý” a v horní části zadního panelu je horizontálně uložený pás s oválným modulem hlavního fotoaparátu se dvěma snímači. LED blesk leží napravo od kamery.

Kolem displeje jsou symetrické, mírně širší, rámečky, a to včetně brady. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Obrazovka má podle tipaře úhlopříčku 6,1 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 90 Hz. Dodejme i to, že je typu OLED. Přesně podle očekávání má Google Pixel 7A stejný procesor jako jeho bratři, tedy čipset Tensor G2. Procesor podporuje operační paměť LPDDR5 a úložiště UFS 3.1. Samozřejmě je operačním systémem Android 13.

Dále tipař zmiňuje také složení hlavního fotoaparátu. Jak již bylo řečeno, tvoří jej dva snímače. První z nich má 64 MPix a jde o senzor Sony IMX787, doplní jej 12 MPix širokoúhlý objektiv. Ovšem parametrem, který trochu u telefonu Google Pixel 7A překvapí, je podpora bezdrátového nabíjení s výkonem 5 W. Kapacitu baterie ale tipař neuvádí. Telefon má tedy zajímavé specifikace a mohl by být ještě zajímavější, pokud to Google nepřepálí s jeho cenou.