Milovníci kompaktních telefonů opravdu nemají v posledních letech jednoduchý život. Najít opravdu kompaktní kousek prostě není snadné a výběr je extrémně omezený. Telefon s úhlopříčkou pod 6 palců je ohrožený druh a za “malé” se pokládají daleko větší kousky. Občas se ale stále něco najde a to dokonce i v kategorii velmi výkonných mobilů. Aktuálně je tak třeba k dostání ASUS Zenfone 9, který se pyšní solidními parametry a displejem s úhlopříčkou 5.9-palců. Bohužel to ale vypadá, že jeho nástupce Zenfone 10 mnohé v tomto ohledu zklame…

Tedy alespoň podle slov tipstera Parase Guglaniho ze serveru Pricebaba. Ten se dnes vyjádřil přímo o parametrech chystaného ASUS Zenfone 10, na kterém se prý na Taiwanu už horečně pracuje. I když si samozřejmě ještě minimálně pár měsíců počkáme, protože Zenfone 9 vyšel v červenci 2022. Roční interval samozřejmě není zaručený, ale navíc musíme ještě připočítat zpoždění pro globální trhy. Takže se údajně reálně dočkáme globálního modelu až v posledním čtvrtletí letošního roku.

Konec opravdu kapesního telefonu

První zásadní změnou bude pro ASUS Zenfone 10 právě navýšení úhlopříčky displeje. Ten by měl nově mít 6.3-palce a půjde o AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. To ještě stále není žádná “lopata”, ale ke kompaktnímu telefonu v klasickém slova smyslu už má také daleko. Půjde ale rozhodně o špičkový vlajkový model, protože má dostat do vínku třeba procesor Snapdragon 8 Gen 2 doplněný až o 16 GB RAM a 512 GB vnitřního úložiště. A za to se určitě není třeba stydět.

Zenfone 10

Velmi solidně vypadá i 5000 mAh kapacita baterie s podporou 67 nabíjení, případně zbrusu nové kapalné chlazení telefonu. Nepřijdeme prý ale ani o odolnou certifikaci IP68, což je jistě další velmi dobrá zpráva. A fotografové si už mohou začít mnout ruce při zprávách o 200 Mpx hlavním senzoru s optickou stabilizací. Jediným otazníkem tak zatím zůstává případná cena, ale na tu si opravdu ještě chvíli počkáme. Každopádně půjde o velmi zajímavý kousek.