Jaro? Ale kdepak. Včera nám zima jasně ukázala, že je ještě při chuti. Takže je tu dneska ještě šance si užít pořádnou lyžovačku. A po ní relax v teple domova, který vám zpříjemníme naší pravidelnou rubrikou Vychytávky z Číny.

Stejně jako minulou neděli jsme prošli i dnes čínské e-shopy a ve slevových akcích vybrali tři gadgety, které jsou nejen levné, ale také praktické. Ceny všech tří produktů nepřesáhnou 10 dolarů, takže ani naše peněženky nebudou příliš trpět.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Multifunkční box

Jste často na cestách a vozíte s sebou telefon, notebook a jiná elektronická zařízení a musíte přibalit do kufru i spoustu kabelů a dalších drobností pro jejich provoz? Určitě dobrým pomocníkem je malý multifunkční a univerzální box, ve kterém je vše, co potřebujeme. Najdeme zde jeden datový kabel, tři konektory, ale také trn pro otevření slotu na SIM karty. Porty a kabel podporují rychlé nabíjení s výkonem až 60 W. V boxu je tedy port microUSB, USB-C a port pro Apple telefony. Box je navíc natolik skladný, že se vejde do kapsy. Jeho cena ve slevě začíná na 7,40 dolaru.

Vodotěsná schránka

Příznivci outdoorových aktivit, kempování nebo turistiky dobře vědí, že špatné počasí vás může potkat kdykoli. Proto tyto případy se velmi dobře hodí malá nádobka, do které se dají schovat léky, peníze, zápalky, cigarety a nebo vše, co by nemělo zmoknout. Nádoba je vyrobená z hliníkové slitiny 6061 se šroubovacím víčkem, které má nahoře očko. Snadno ji tedy připevníme ke klíčům a nebo malou karabinou k poutku u kalhot. Zkrátka je to velmi praktická záležitost a její cena na Aliexpress začíná na 1,98 dolaru.

Bezdrátový otoskop

Otoskop už dávno není jen pracovním nástrojem ORL lékařů. Může si jej koupit i laik a zjednodušit si tak kontrolu a čištění uší. Tento otoskop, který jsme našli ve slevě je velmi přesný, bezdrátový a přes Wi-Fi jej snadno spárujeme s telefonem. Má několik zdravotních certifikací, takže jeho používání je bezpečné. Díky malému LED světlu do sledované dutiny dobře vidíme. Snadno s ním proto zkontrolujeme zvukovod a odstraníme ušní maz. Malá kamerka na konci otoskopu snímá čištěnou plochu a tak vše můžeme pohodlně sledovat na telefonu. Je tedy ideální pro čištění uší dětí, které se často této proceduře brání. Cena tohoto “chytrého uchošťouru” také není vysoká a ve slevě spadla na 5,34 dolaru.