Značka OnePlus je v našich končinách už hezkých pár let velmi populární. Tedy minimálně v lehce zasvěcených kruzích. Osobně patřím už nějakých šest, sedm let mezi uživatele jejich telefonů a proto k nim samozřejmě chovám jisté sympatie. Bohužel  posledních pár let můžeme vidět lehký úpadek a zejména rezignaci na prapůvodní firemní strategii. Pohlcení mateřským Oppo poznamenalo hlavně softwarovou stránku věci a nový Oxygen OS je bohužel jen přebarveným Color OS. Ale v poslední době se přece jen dočkali několika pozitivních informací s výhledem do budoucna.

Jedná se například o (pravděpodobný) návrat ikonického “šoupátka” Alert Slider pro OnePlus Nord 3, což je jednoznačně krok správným směrem. Proč ostatně vynechávat jeden z unikátních prvků, které mají všichni rádi… Možná ale ještě zásadnější změnou k lepšímu je i změna strategie aktualizací. Která byla přiznejme si jednoznačně na místě. Protože péče o zákazníka a příslib dlouhých let aktualizací je tím správným barometrem firemní kultury. A samozřejmě i snahy o pro-zákaznický přístup.

OnePlus

A není to málo Antone OnePlus Pavloviči ?

Velcí hráči jako Samsung totiž momentálně slibuje zákazníkům čtyři roky podpory generačních aktualizací Androidu. Tedy realisticky čtyři hlavní aktualizace, protože Android nám přidává číslovku každoročně. OnePlus ale po pohlcení od Oppo měli strategii výrazně hubenější. Vlajkové modely tak dostaly příslib jen tří let hlavních aktualizací a čtyř let softwarových záplat. Starší kusy a střední Nord třída pak jen dva roky hlavních a tři roky záplat. Nu a o low-end kusech snad ani nemá cenu mluvit s rokem hlavních a třemi roky záplat.

Koncem loňského roku tak OnePlus konečně přislíbili rozšíření podpory aktualizací na čtyři roky hlavních a plných pět let záplat. To už jsou čísla na výborné úrovni, ale stále kolem nich panovala nejistota. Protože šlo pouze o “vybrané modely”. Podle čerstvých čínských zdrojů se tak vše má týkat zatím pouze nového OnePlus 11. Střední třída s OnePlus Ace2/Ace2V (neboli globální Nord 3) pak dostane “jen” tři roky hlavních a čtyři roky záplat. I tak jde ale o velký posun k lepšímu. Teď už jen jestli se změna dotkne existujících kusů… Můžeme jen doufat.