Skládací telefony sice nezasáhly trh s takovou razancí jak analytici původně odhadovali, ale přesto mají na trhu své nezastupitelné místo. Navíc si o tuto položku rozšířilo své portfolio několik etablovaných společností, které je už s železnou pravidelností svým fanouškům nabízejí. Mezi ty hlavní producenty jednoznačně patří společnost Samsung, která loni představila nové modely Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. A hned po nich přišel na svět i skládací telefon Xiaomi Mix Fold 2. O další rozšíření konkurence v tomto segmentu se postaraly společnosti Motorola, Oppo, Vivo a Honor. Svůj skládací telefon připravuje i OnePlus a nyní nově na tuto vlnu naskakuje i značka Realme.

Je libo Realme Flip nebo Fold?

Značka Realme je tedy poslední ze skupiny BBK Electronics, která ještě nemá v portfoliu a ani v přípravách svůj skládací telefon. To se ale nyní mění, protože na twitterovém účtu šéfa Realme, pana Madhava Shetha, se objevila krátká, ale přesto výmluvná zpráva: “Co chcete příště? Flip nebo Fold?”. Tím dává jasně najevo, že i oni se pouštějí do přípravy skládacího telefonu.

Zní to zajímavě hned z několika důvodů. Telefony Realme vždy patřily mezi ty, které mají skvěle nastavený poměr cena/výkon a samotná značka patří mezi dravce na trhu s chytrými telefony. Navíc patří i mezi nejrychleji rostoucí značky a skládací telefon proto v jejich portfoliu vyloženě chybí.

Náznak toho, že na něm už pracují tu tedy je. Je ale otázkou, kdy dojde na uvedení tohoto skládacího stroje, a to bez ohledu na to, zda bude véčkový nebo klasický. Tipaři už pomalu odhadují, že je pravděpodobné, že půjde spíš o model střední třídy než o vlajkové zařízení. Véčkové telefony jsou obecně levnější, takže je možné že Realme vsadí spíš na flipový telefon. Jde ale o opravdu velké spekulace, protože v této chvíli o chystaném telefonu nevíme vůbec nic. A taky netušíme, kdy jej výrobce představí a těžko říci, jestli to bude ještě letos. Zkrátka a dobře berme informaci šéfa Realme jen jako takovou první vlaštovku a počkejme na něco konkrétnějšího.