Společnost Qualcomm se nesoustředí jen na výrobu vlajkových procesorů, které vydává v řadě Snapdragon 8. Má i řadu Snapdragon 7, kterou připravil přímo na míru telefonům střední třídy. Loni tak spatřil světlo světa čipset Snapdragon 7 Gen1, který pohání například telefon Xiaomi Civi 2 a potažmo také model Xiaomi 13 Lite. Nyní to ale vypadá, že dojde na uvedení dalšího procesoru pro telefony střední třídy. Výrobce totiž avizuje, že na 17. března/marca plánuje prezentační akci, na které uvede čipset z řady Snapdragon 7.

Co zatím víme o čipsetu Qualcomm Snapdragon 7?

Přesný obchodní název nového procesoru ale Qualcomm nepotvrdil. Je logické, že po loňském Snapdragonu 7 Gen1 by měl letos dorazit Snapdragon 7 Gen2. To by přesně odpovídalo novému schématu pojmenování procesorů. Někteří tipaři se ale domnívají, že nový čipset má název Snapdragon 7+ Gen1.

Jiní tipaři zas tvrdí, že Qualcomm pracuje na dvou procesorech řady Snapdragon 7 pro telefony střední třídy. Jeden prý uvede v tomto měsíci a ten druhý ve druhé polovině letošního roku. Procesory prý mají kódová označení SM7550 a SM7475. Nicméně také operují s výše uvedenými dvěma názvy. Podle nich prý dojede nejdřív na uvedení čipsetu Snapdragon 7+ Gen1 a až pak na Snapdragon 7 Gen2. Je v tom tedy trochu zmatek, proto počkejme s čím nakonec Qualcomm přijde.

O parametrech nového procesoru se Qualcomm podrobněji nezmínil, takže opět musíme vzít za vděk tím, co odhadují tipaři a nebo co prozradil testovací výpis benchmarkové platformy Geekbench. Podle výpisu má nový Qualcomm čipset kódové označení SM7475. Má jedno jádro Cortex-X2 taktované na 2,92 GHz. Tři jádra Cortex-A710 pak mají takt 2,5 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 jsou taktovaná na 1,8 GHz. Vše doplnila grafika Adreno 725 s taktem 580 Hz. Pokud jsou toto správné údaje, tak to bude poprvé, kdy Quaolcomm použil u procesoru střední třídy jádro Coretx-X2.