Technologie super rychlého nabíjení je sport, který si v poslední době oblíbila spousta výrobců. Doby, kdy jsme jásali jako nad zázrakem u nabíjením s výkonem 80 W jsou dávno pryč. Takové nabíjení se totiž stává pomalu standardem. Ale pokrok jde stále kupředu. Máme tu už nabíjení s výkonem 240 W, které komerčně používá značka Realme a Redmi představilo před pár dny nabíjení s výkonem 300 W. Stále se ale bavíme o kabelovém nabíjení. A co nabíjení bezdrátové? I jeho výkon se zvyšuje, ale ne takovým tempem jako u nabíjení kabelového. Ovšem na oba druhy nabíjení se zaměřila značka Infinix, která představila nabíjecí kabelovou technologii s výkonem 260 W a kromě toho také bezdrátové nabíjení s výkonem 110 W. Nová technologie dostala název All-Round FastCharge.

Infinix All-Round FastCharge nabíjí velmi rychle

Značka Infinix ve své tiskové zprávě uvádí, že 260 W kabelové nabíjení dokáže baterii z nuly na 25 % nabít za pouhou minutu. Na 100 % ji to pak trvá méně než osm minut, což můžeme považovat za velmi slušnou rychlost. A jak je na tom 110 W bezdrátové nabíjení? I to je opravdu slušně rychlé, protože z nuly na 100 % nabije akumulátor za 16 minut.

Ve zprávě značky Infinix také najdeme informaci o tom, že účinnost kabelového nabíjení je 98,5 % a 4400 mAh baterie, kterou použili při testech, si po 1000 nabíjecích cyklech udržela 90 % své původní kapacity. U této technologie výrobce používá adaptér z GaN materiálu a s infrastrukturu obvodů AHB k dosažení vysoké energetické hustoty při zachování malé velikosti adaptéru. Nechybí zde ani několik bezpečnostních prvků. Pro kabelové nabíjení je také důležitý samotný kabel. Značka Infinix v tomto směru nezahálela a vyvinula takový, který dokáže přenášet až 13A proud pro zajištění 260 W výkonu.

Bezdrátové nabíjení s výkonem 110 W je také celkem působivé. Třeba už jen proto, že na trhu běžně nenajdeme bezdrátové nabíjení s výkonem vyšším než 50 W. Infinix si pro bezdrátovou nabíjecí technologii nechal na zakázku vyrobit speciální citlivé cívky s nižším vnitřním odporem. Díky tomu se sníží množství tepla generované při nabíjení. Kabelové i bezdrátové nabíjení pak podporuje několik nabíjecích protokolů, včetně Power Delivery 3.0. Značka Infinix pak potvrdila, že tyto nabíjecí technologie komerčně použije u svého telefonu Note ještě letos.