Série Redmi K je na trhu poměrně hodně oblíbená. Jde napříč všemi třídami a dokonce zasahuje i do segmentu herních telefonů. Fanoušci značky slyší na telefony s dobře vyváženým poměrem cena/výkon, a to je přesně to, co tyto stroje nabízejí. Nejčerstvější modely z řady K60 debutovaly na konci loňského roku a šlo o Redmi K60, K60 Pro a K60E. Stále ale čekáme na telefon Redmi K60 Ultra. Tipaři odhadují, že dorazí někdy v průběhu 3. kvartálu letošního roku a na trhu nahradí loňský model K50 Ultra.

Odhadované specifikace modelu Redmi K60 Ultra

Stejně jako loňský model K50 Ultra aspiruje i letošní Redmi K60 Ultra na titul levnějších prémiových telefonů. Alespoň podle parametrů, které odhadují tipaři. Svůj odhad specifikací zveřejnil na čínském Weibo i nám dobře známý Digital Chat Station, takže se pojďme podívat, na co bychom se mohli u tohoto stroje těšit.

Tipař zmiňuje, že displej telefonu Redmi K60 Ultra dostane rozlišení 1,5K, což vlastně znamená 2712 × 1220 pixelů. Typ obrazovky ani obnovovací frekvenci tipař neuvádí, ale je pravděpodobné, že půjde o AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Na postu procesoru prý najdeme čipset Dimensity 9200. Připomeňme, že loňský K50 Ultra pohání Snapdragon 8+ Gen1, takže výkon letošního modelu bude o něco málo nižší. Ovšem i cena díky použitému procesoru může být nižší.

Baterie má údajně velkou kapacitu, ale konkrétní čísla tipař neuvádí. Nicméně dodává, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Nu a poslední, co zmiňuje je to, že chystaný telefon K60 Ultra dostane pevnou konstrukci s kovovým rámem. Pokud tedy vše shrneme zdá se, že Redmi K60 Ultra má poněkud nižší specifikace než loňský model Ultra. A dokonce ve srovnání s telefonem K60 Pro také pokulhává, protože ten pohání Snapdragon 8 Gen2. Každopádně jde v této chvíli o první zvěsti, které se v průběhu času mohou změnit.