Společnost Xiaomi a její dceřinka Redmi jsou stále propojeny pupeční šňůrou, ale své pozice na trhu s chytrými telefony si rozdělily. Xiaomi se orientuje na produkci vlajkových telefonů a Redmi svým fanouškům nabízí levnější stroje s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Redmi se nebojí produkovat telefony napříč všemi třídami a loni v létě to celkem slušně rozjeli i v segmentu základní třídy, kde vydali svůj první telefon v produktové řadě A. Šlo o opravdu super levný stroj Redmi A1 s cenou pod 100 dolarů. Na tento model chtějí letos navázat telefony Redmi A2 a A2 Plus.

O telefonech Redmi A2 a A2 Plus se mluví už od začátku roku. Tehdy si tipaři všimli, že začínají sbírat první certifikace potřebné pro uvedení na trh. Na konci minulého měsíce se dokonce na síti objevily také zvěsti o tom, že Redmi A2 dorazí i na evropský trh, konkrétně do Německa. Tipaři tvrdili, že jeho evropská cena bude nízká a měla by se pohybovat kolem 97 euro (2300 Kč). Nyní stránky MySmartPrice uvádějí, že oba nové “áčkové” telefony mají i certifikaci NBTC a TÜV Rheinland a k tomu přidávají i některé ze specifikací těchto strojů.

Odhadované specifikace Redmi A2 a A2 Plus

V certifikačním výpisu NBTC figurují telefony Redmi A2 a A2 Plus pod kódovými označeními 23028RN4DG a 23028RNCAG, kdy G na konci označení znamená, že jde o globální verze. Stejné označení mají telefony i v certifikaci TÜV Rheinland. Jak je ale zvykem, z výpisů se toho o parametrech příliš nedozvíme, takže musíme vzít za vděk tím, co nám servírují tipaři.

Podle nich se model A2 příliš neliší od svého předchůdce, ale k jedné změně přece jen dojde. Tou je výměna procesoru. Původní čipset Helio A22 nahradí nedávno vydaný Helio G36. Opět jde o levný procesor postavený na 12nm výrobní technologii s maximálním taktem jader 2,2 GHz. Doplní jej údajně 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 512 GB. Dále pak můžeme čekat 6,52 palcový IPS LCD displej s HD+ rozlišením. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 8 MPix snímačem a zřejmě 2 MPix senzorem. Přední kamera má údajně 5 MPix. Můžeme očekávat i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 10 W nabíjení. Je pravděpodobné, že výrobce už brzy začne na síť pouštět první upoutávky, které tyto specifikace potvrdí.