Společnost Motorola byla loni mezi prvními výrobci chytrých telefonů, kteří použili vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Na čínský trh tak v půlce prosince/decembra dorazil telefon Moto X40, který zaznamenal slušný úspěch. Ovšem jak dopadne na trhu globálním se dozvíme snad už brzy. Mimo Čínu se ale telefon podívá s jiným obchodním názvem, a to Motorola Edge 40 Pro. Před necelým měsícem prošel tento telefon testy Geekbench, které potvrdily, že i globální verzi pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. A dnes se podíváme na to, jak telefon vypadá.

Design a odhadované specifikace modelu Motorola Edge 40 Pro

Vzhled telefonu Motorola Edge 40 Pro nám celkem hezky přiblíží první renderované obrázky. Ty na Twitteru zveřejnil známý tipař a designér Evan Blass. Je docela překvapením, že podle Blasse nedojde k žádným designovým změnám a globální Edge 40 Pro vypadá na chlup stejně jako Moto X40. To tedy může naznačovat, že ani v rámci parametrů nedoje k žádným zásadním změnám.

Kromě renderovaných snímků Blass zveřejnil i krátké video, které poukazuje na některé ze specifikací modelu Motorola Edge 40 Pro. Zajímavou specifikací je odolnost vůči vodě, a to zřejmě podle certifikace IP68. Tu má i čínský model X40. Dále zjistíme, že displej má úhlopříčku 6,7 palce, je typu OLED s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 165 Hz a podporou 10 bitové barevné hloubky. Obrazovka je zakřivená s poměrem stran 20:9.

Jak již bylo řečeno, telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2, který při testech Geekbench doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 13. Dále víme, že baterie má kapacitu 4600 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W. Bezdrátové nabíjení má výkon 15 W. Co se foto výbavy týče Motorola Edge 40 Pro pravděpodobně dostane primární 50 MPix snímač, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv u hlavního fotoaparátu. Přední kamera může mít 60 MPix. Spekuluje se o evropské ceně 849 euro, ale kdy dojde na uvedení telefonu zatím nevíme.