Fanouškům mobilních technologií asi není potřeba připomínat, že každým rokem na jaře na nás čeká vývojářská konference Google I/O. Je sice pravda, že v období zuřící koronavirové pandemie Google konferenci zrušil, ale loni ji uspořádal v plné parádě v pravidelném květnovém termínu. Debutoval na ní telefon Pixel 6A. A samozřejmě jsme nepřišli ani o informace o chystaných vlajkových telefonech řady Pixel 7. Nechyběly ani informace o nové verzi operačního systému Android.

Jaký je termín konání letošní konference Google I/O ?

Ani letos o vývojářskou konferenci Google I/O nepřijdeme. A jak se stalo pravidlem, na termín jejího konání Google upozornil jednoduchou hádankou. Rozluštit ji není těžké, takže víme, že akce letos vypukne 10. května/mája v Kalifornii v amfiteátru Shoreline. Počet vstupenek na konferenci je ale omezený a je určený především pro novináře a odbornou veřejnost. Ovšem ani my, kteří se na ni nedostaneme osobně, se na dění a novinky nepřijdeme a se na ně podíváme online. Pro online sledování je ale potřeba se zaregistrovat.

A co je pro nás letos na Google I/O připraveno? Zcela určitě se dozvíme první informace ohledně nové verze operačního systému Android 14. Dále je pravděpodobné, že zástupci Google sdělí i něco málo o chystaných telefonech řady Pixel 8. Zřejmě nás čekají i nové zprávy o skládacím telefonu Pixel Fold. Tipaři vsázejí také na to, že se dozvíme i termín představení tabletu Pixel a také termín uvedení nových nositelností.

Samozřejmě počítáme i s tím, že dojde na uvedení telefonu Pixel 7A. O tomto posledním modelu ze série Pixel 7 se mluví už hezky dlouho, takže je jistě na místě, aby jej na konferenci Google I/O výrobce oficiálně představil. Ostatně stejně tak tomu bylo loni s uvedením modelu Pixel 6A. Je toho zkrátka hodně, co konference přinese a ti, kteří chtějí vědět co nejdřív podrobnosti o akci, mohou sledovat tyto speciální stránky.