Carl Pei, šéf značky Nothing, už nějakou dobu lehce naznačuje, že připravují svůj druhý telefon s názvem Nothing Phone (2). Zatím o něm víme jen málo, protože Pei je tak trochu tajnůstkář a informace dávkuje po kapkách. Především naznačil, že chystaná druhá generace telefonu bude výrazně lepší než ta první. Je tedy pravděpodobné, že se ze střední třídy přesuneme do vyšší střední třídy, případně ještě výš.

Na veletrhu MWC 2023, který nedávno skončil Pei potvrdil, že chystaný stroj dostane procesor Qualcomm z řady Snapdragon 8. Konkrétní typ čipset ale nezmínil, takže tipaři začali na to konto spekulovat o dvou možných procesorech, a to Snapdragonu 8+ Gen1, eventuálně i o Snapdragonu 8 Gen2. Oba čipsety mají velmi slušný výkon, ale liší se cenou a proto se spíš přikláněli k použití prvního z nich. Přece jen Pei stojí za zrodem “zabijáka vlajkových lodí”, jak se svého času přezdívalo prvnímu telefonu společnosti OnePlus.

Qualcomm potvrdil u Nothing Phone (2) čipset Snapdragon 8+ Gen1

A jak to tedy nyní vypadá s procesorem? V podstatě jej potvrdil, i když možná nechtěně, šéf divize Mobile, Compute a XR společnosti Qualcomm, pan Alex Katouzian. Na svém Linkedin účtu zveřejnil příspěvek, ve kterém gratuluje Nothing týmu k chystanému telefonu Nothing Phone (2) s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Tomu, že tuto informaci sdělil nechtěně nasvědčuje to, že svůj příspěvek po chvíli upravil s tím, že gratuluje k použití procesoru z řady Snapdragon 8.

Telefon Nothing Phone (2) tedy nebude “čistokrevnou” vlajkovou lodí, ale zabijákem vlajkových lodí se stát může. Procesor Snapdragon 8+ Gen1 stále patří mezi čipsety s výborným výkonem a je postavený na 4nm výrobní technologii. Primární jádro má takt 3,2 GHz, takže jistě dokáže zabodovat i letos. Navíc jeho cena je letos nižší než loni a zároveň je také nižší než cena vlajkového Snapdragonu 8 Gen2. To samozřejmě ovlivní i výslednou cenu telefonu. A samozřejmě ve srovnání s prvním telefonem Nothing je to jednoznačné vylepšení oproti Snapdragonu 778G+.