Nubia, dceřinka společnosti ZTE, patří mezi producenty chytrých telefonů, kteří se nebojí výrazných inovací. Vylepšení jsou jistě zajímavou výzvou a spousta fanoušků na ně slyší. Nejen mezi telefony ZTE, ale také mezi modely Nubia najdeme takové stroje. Jedním z posledních důkazů je například produktová řada Nubia Z, kdy standardní model Z50 výrobce představil na čínském trhu na konci loňského roku. A už brzy k němu přibude i model Nubia Z50 Ultra. Na jeho uvedení dojde už zítra a my jsme nedávno mohli podívat na to, jak vypadá. A dnes, pár hodin před představovačkou, zjistíme, jak je na tom s výkonem.

Co o modelu Nubia Z50 Ultra uvádí Geekbench

Už z fotek telefonu Nubia Z50 Ultra víme, že půjde o prémiový stroj s přední kamerou pod displejem. To je právě jedna z inovací, která je typická pro telefony ZTE a Nubia. Snad jako jediní výrobci tuto vychytávku začali komerčně používat a každým rokem kameru pod displejem vylepšují. Takže letos nás čeká už čtvrtá generace. Ovšem kromě toho by měl mít tento telefon také velmi slušný výkon, o který se podle tipařů postará procesor Snapdragon 8 Gen2.

Jestli tomu tak opravdu je mohou potvrdit Geekbench testy, kterými podle stránek Pricebaba telefon Nubia Z50 Ultra prošel. Testován byl s kódovým označením NX712J a ve výpisu vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor s označením “kalama” a maximálním taktem 3,19 GHz. Jde tedy skutečně o čipset Snapdragon 8 Gen2.

Při testech se k němu přidalo i 12 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu získal telefon Nubia Z50 Ultra celkem 1494 bodů a ve více jádrovém testu pak 5121 bodů. K dalším parametrům, které ale výpis neuvádí, patří i baterie s kapacitou 5000 mAh a rychlým nabíjení s výkonem 80 W. A samozřejmě čekáme i skvělý hlavní fotoaparát s primárním 64 MPix snímačem Sony IMX786 s velikostí 1/1,3 palce a podporou OIS. Druhý senzor má také rozlišení 64 MPix a jde o periskopický teleobjektiv. Sestavu doplní třetí, 50 MPix širokoúhlý snímač. Další podrobnosti o modelu Z50 Ultra se dozvíme už zítra.