První březnový víkend je tu a jaro se už opravdu nezadržitelně blíží. Tedy ne že by venku bylo nějak extra teplo, ale při pohledu na kalendář už pomalu začínáme doufat v brzký návrat slunečných dní. A úsměv na tvář vám, doufejme, přinese i další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny, která si samozřejmě nemůže dát pauzu ani tento týden.

Jako vždy se tak pokusíme inspirovat trojicí technologických vychytávek čínské provenience, které nás zaujaly na Aliexpressu. Stejně jako minulou neděli jsme prošli slevové akce a vybrali gadgety, které mají nízkou cenu a jsou praktické. Tak se na trojici vybraných pojďme podívat.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Čistič displeje telefonu

Umatlaný displej telefonu nevypadá vůbec hezky, ale nelze tomu zabránit. Pro rychlé a jednoduché vyčištění displeje je připravené šikovné udělátko. Je to vlastně malá nádobka s tekutinou a rozprašovačem, která je potažená utěrkou z mikrovlákna. Stačí tedy displej postříkat a pak jedním tahem setřít. Samozřejmě se dá tento čistič použít i na displej tabletu a monitor notebooku nebo stolního počítače. Navíc i cena ve slevě je velmi nízká a začíná na 0,01 dolaru.

Jednoduchá manikúra

Upravené ruce a nehty už dávno nejsou jen doménou žen. Jsou dnes i dobrou vizitkou mužů. A samozřejmě nesmíme zapomínat ani na děti. Za dobře udělanou manikúrou už nechodíme jen k odborníkům, můžeme si nehty upravit i v pohodlí domova. Právě pro tyto účely je tu elektronický zastřihovač nehtů. Jde o oválnou krabičku, kdy v jedné části najdeme malý otvor, ve kterém leží bruska s vysokým točivým momentem. Díky tomu lze upravit různě dlouhé, tvrdé a silné nehty. Rychlost brusky má dva režimy a obroušené, nebo ostříhané nehty se shromažďují uvnitř krabičky. Cena domácí manikúry začíná ve slevě na e-shopu Aliexpress na 11,71 dolaru.

Přídavný grip k telefonu

Fotíte telefonem rádi a často? Jestli na tuto otázku odpovíte ano, může se vám hodit tento přídavný grip, do kterého jednoduše připnete telefon a díky tomu je focení rázem jednodušší. Grip, nebo chcete-li držák, je ergonomický a dobře padne do ruky. Po spárování s telefonem přes Bluetooth poslouží jako spoušť, případně jej díky závitu ve spodní části můžete připojit ke stativu. Fotoaparát telefonu pak lze snadno ovládat pomocí dálkové bezdrátové spouště. Cena této vychytávky pro fanoušky mobilní fotografie ve slevě začíná na 12,67 dolaru.