Pokud se něčím společnost Xiaomi proslavila v segmentu nositelností, jsou to její chytré náramky. Už první generace náramku způsobila na trhu poprask a další generace jen potvrdily úspěšnost tohoto produktu. Loni jsme se dočkali náramku Band 7, který měsíc po uvedení v Číně putoval i na globální trhy. A protože od čínské představovačky uběhl už skoro rok, je jasné, že výrobce pracuje na novém modelu, Xiaomi Band 8.

Xiaomi Band 8 ukazuje svůj design

Podle stránek GoAndroid se zřejmě představení nového náramku blíží, protože už sbírá potřebné certifikace pro cestu na trh. Momentálně získal korejskou certifikaci NRRA a k certifikačnímu výpisu jsou přiložené i reálné fotky, takže zjistíme, jak náramek vypadá. Z výpisu pak vyčteme některé z parametrů Xiaomi Band 8, ale opravdu jich moc není.

Vzhled náramku Xiaomi Band 8 se od předchozích generací nijak výrazně neliší. Hlavní modul má opět oválný tvar, kdy horní část zabírá displej a na spodní části jsou senzory a nabíjecí piny. Malou změnou je to, že řemínek je složený ze dvou částí jako u hodinek. U loňského náramku byl řemínek vcelku s výřezem pro uložení hlavního modulu. Zapínání řemínku se ale ani letos nemění.

Specifikací náramku Xiaomi Band 8 ale v certifikačním výpisu mnoho nenajdeme. Vidíme ale, že náramek má kódové označení M2239B1. Dále zjistíme, že podporuje připojení pro Bluetooth 5.1 a má DC 3,87V polymerovou Li-ion baterii. A to je, bohužel, asi tak vše. Je ale možné, že letošní náramek bude kopírovat některé ze specifikací modelu Band 7 a očekáváme i některá vylepšení, která Xiaomi každým rokem pro své náramky připraví. Jistě nebude chybět klasická sada monitoringů, sportovní režimy nebo barevný displej. Vzhledem k tomu, že zatím neznáme termín představení, je jisté, že se na chystaný náramek Band 8 už brzy zaměří i tipaři.