Značka Honor se po odtržení od své matky Huawei dere do popředí. Stal se z ní velmi ambiciózní výrobce a trh s chytrými telefony bere útokem. Před pár dny značka zazářila na veletrhu MWC, kde představila vlajkovou řadu telefonů Magic 5 a s nimi i globální verzi skládacího model Magic Vs. Ovšem zdá se, že chce zabrousit i do dalších segmentů mobilních technologií. V tomto směru už Honor vypustil do světa první produkt, kterým je nový typ křemíko-uhlíkové baterie. A brzy dojde i na uvedení dalšího produktu, kterým je síťový čip Honor C1 RF.

Co může čip Honor C1 RF nabídnout?

Tento revoluční síťový čip C1 RF má za úkol zlepšit konektivitu sítě a posunout mobilní připojení na další vyšší úroveň. Podle stránek HuaweiCentral zástupci značky Honor tvrdí, že tento čip umožní uživatelům chytrých telefonů získat silný signál i v oblastech, kde je slabý a špatný. Síťový čip má optimalizovaný algoritmus a právě díky němu zvládá i příjem velmi slabého signálu.

Je tedy možné, že Honor implementací čipu do svých telefonů zajistí uživatelům slušnou konektivitu i v garážích, sklepech nebo ve výtazích, kde signál zpravidla vypadává. A to zní rozhodně dobře. Ovšem na testování výkonu v reálných o podmínkách a prostředí se špatným připojením prý teprve dojde.

Zástupci značky Honor také tvrdí, že se jim zřejmě povedlo objevit díru na trhu, protože v segmentu síťových čipů je malá nabídka a nízká konkurence. Proto jsou připraveni svůj vlastní síťový čip C1 RF už brzy představit. Termín uvedení je naplánovaný na 6. března/marca a my doufáme, že se dozvíme větší podrobnosti o jeho parametrech. Jistě bude zajímavé také to, jak dopadne testování čipu. A určitě mnozí z fanoušků značky také ocení informaci, které z telefonů tento nový čip dostanou jako první.